Komentář k trhu SPY 6.9.2015 – Market Profile®

Roční profil

Tento týden byl stále ve znamení zvýšené volatility, když trh hledal další směr, kterým se vydat. Začíná se tak vyplňovat scénář, o kterém jsem psal minulý týden, a to, že by se trh po velkém pohybu mohl nějaký čas pohybovat do strany v rozmezí cca 188 – 193 a zaplnit zde mezeru v objemech z minulého roku. I když se pohybuje v o něco vyšších úrovních, než jsem původně predikoval.

Měsíční profil

Tento týden se nám začal vytvářet zářijový profil. Prozatím není vytvořena počáteční rovnováha, která se dotvoří až příští pátek. Násobky počáteční rovnováhy tedy bereme ze srpnového profilu, ale po velkém propadu jsme již daleko pod všemi důležitými měsíčními úrovněmi na základě IB, mohou nás tedy maximálně zajímat jako potenciální rezistence.

Týdenní profil

Na týdenním profilu se tento týden utvořil POC kolem hodnoty 193. Týdenní profil je ve tvaru písmene „b“, což by mohlo předznamenávat další možné poklesy, nebo alespoň rotaci na nižších úrovních. Pokles tohoto týdne se dočasně zastavil poblíž meanu minulého profilu, kde se následně vytvořil poměrně velký nákupní výběžek.

Shrnutí:

Tento týden byl tedy ve znamení rotace poblíž predikované oblasti rotace. V dalším týdnu by mohla rotace pokračovat na nižších úrovních. Důležité support a rezistence hladiny, o kterých jsem psal minulý týden, zůstávají v platnosti.

[reklama]

Tagy:
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.