Komentář k trhu SPY 28.6.2015 – Market Profile®

Roční profil

Tento týden byl ve znamení poklesů. Navzdory tomu jsme se však o moc níže nepodívali. Trh se totiž stále pohybuje v poměrně úzkém pásmu, kde se stále prohlubuje už tak vysoký objem obchodů. Toto pásmo je v rozmezí cca 211,30 a 209,50. Občasné výlety nad a pod toto pásmo poslední dobou zpravidla netrvají dlouho a trh se opět vrací ke svému POC, které je nyní na 209,82, kde trh v pátek uzavřel. Co se týče ročních supportů a rezistencí, tak rezistence dle ročního MP žádné nejsou, protože trh se pohybuje kousek pod all time high a supporty jsou následující: první výraznější je YVAL a zároveň mean profilu na 205,80, další je pak na úrovni cca 197,70 – 197,10 a je to roční IB low s nákupním výběžkem a zároveň YVAH minulého roku. V případě většího propadu jsou tam pochopitelně níže další, ale to prozatím není aktuální. Dle ročního VWAP je důležitým supportem 207,40 – 207, kde se nachází linie ročního VWAP a 2. standardní odchylka VWAP loňského roku. Ale zde pozor, vše už bylo několikrát testované. Pochopitelně na denním cenovém grafu můžete vidět další supporty, o kterých zde psát nebudu, protože jsou většinou důvěrně známé.

Měsíční profil

Oproti minulému článku víceméně žádná změna – červnový profil stále tvoří písmeno „D“ a trh je tedy v rovnováze. POC je na hodnotě 210,51, nahoře prodejní výběžek, dole nákupní výběžek chybí. Supportem dle měsíčních profilů je oblast kolem 204, pak cca 202 a pak 195,5.

Týdenní profil

Týdenní profil je ve tvaru písmene „b“, a to i objemově. Z toho lze usuzovat na krátkodobější tlak směrem dolů. Nejvyšší objem obchodů byl na úrovni 209,86 a na tomto POC jsme v podstatě týden uzavřeli. První support dle týdenních profilů je na 209, pak 207,70.

Shrnutí:

I když krátkodoběji trh naznačuje další směr níže, musíme mít stále na paměti, že dle ročního MP jsme uvnitř pásma, v kterém jde trh do strany. Totéž potvrzuje i měsíční MP. Trh je tedy nadále těžko predikovatelný. Každopádně stále stojím s výpisem put opcí mimo trh vzhledem k vývoji okolo Řecka.

[reklama]

Tagy:
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.