Komentář k trhu SPY 14.6.2015 – Market Profile®

Roční profil

Korekce z minulého týdne nám vydržela ještě toto pondělí a úterý a už už to vypadalo, že poměrně rychle otestujeme očekávaný support (a zároveň magnet v podobě ročního VWAP) na 207. Čekal jsem, co na této úrovni trh udělá a byl jsem připraven odkoupit zpět vypsané put opce na 203, o kterých jsem psal minulý týden. Takovýto scénář bych vzhledem k rizikům ohledně Řecka volil v případě, že by se trh na této úrovni nezastavil a pokračoval rovnou dolů. Opět jsme týden uzavřeli v oblasti vysokých objemů kolem 210. Další oblast vysokých objemů je mezi 211,30 a 210,80. Jinak z ročního pohledu žádná změna oproti minule a stále platí všechny supporty a rezistence, o kterých jsem psal dříve.

Měsíční profil

Červnový profil se vytváří stále uvnitř květnového a stále ve tvaru písmene „D“. Značí nám to, že trh v této oblasti našel rovnováhu a může to být předzvěstí silnějšího pohybu na který čekáme už hodně dlouho. Tento týden se nám ukončila IB měsíce června a bylo stanoveno nové low měsíce na hodnotě 207,69.

Týdenní profil

Na týdenním profilu tentokrát neshledávám nic zajímavého, o čem by stálo za to psát. Na denním profilu mě zajímala doji svíčka, kde se trh 9.6. otočil. Zajímalo mne, kde se tvořily největší objemy obchodů – výsledek: v horní polovině svíčky na hodnotě 208,65. To znamená, že tato úroveň bude refereční a bude důležité sledovat, jak se tam trh příště zachová.

Shrnutí:

Korekce z minulého týdne tedy pokračovala pouze do úterý a trh nepoklesl ani k prvnímu supportu ze dvou, která stály mezi trhem a mým výpisem put opcí na 203. To znamená, že opce expirovaly bezcenné a zisk je doma. Zároveň už však nebyla příležitost vypsat další týdenní opce. Tento pátek byl vhodný k dalšímu výpisu na podobné úrovně jako v minulém týdnu. Této příležitosti jsem se však vzdal kvůli FOMC v příštím týdnu a možnosti silnější reakce trhu.

[reklama]

Tagy:
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.