Jdeme vydělávat (+ 21.500 Kč do začátku)

Tento týden končí náš kurz zdarma. Samotného mě překvapilo, kolik jsem od vás dostal otázek. Nejčastější: Jak začít vydělávat peníze na burze komoditním tradingem.

Podrobně se na to podíváme v neděli ve 20:00, kde dostanete Mapu k milionu. Ale už před tím vám dám několik základních rad:

Prohlubujte své know-how

Najít know-how, které člověku vyhovuje a kterému rozumí, to není jen tak samo sebou. Burzovní svět je plný různých lepších, či horších obchodních systémů a ne každý musí člověku sednout.

Vezměme si příklad. Loni v říjnu jsem prožil dva týdny na Floridě za přítomnosti Larryho Williamse a dalších vybraných obchodníků z celého světa. S některými z nich jsem v kontaktu a ne všichni jsou připraveni to, co jsme se za čtvrtmilionu školného naučili, obchodovat.

Proč? „Člověče, já to asi nikdy obchodovat nebudu. Já když něco obchoduju, tak tomu musím rozumět. Chci vědět, co a proč dělám. Nestačí mě jenom zalomení indikátoru. Tady to prostě nevím. Nerozumím tomu. Třeba k tomu někdy dozraji,“ psal mně jeden z mých floridských kolegů. Proto, pokud jste našli něco, čemu rozumíte, dává vám to smysl, pak se toho držte a prohlubujte svoje vědomosti a dovednosti jak to jenom půjde.

Skákat z jednoho na druhé je zbytečné: Obchodujeme to, co nám vydělává.

Začněte s tužkou a papírem

Okay, dneska už spíš s klávesnicí a excelovou tabulkou. Ale přece si myslím, že ta tužka a papír jsou lepší. Většina lidí si myslí, že „zkušební období“ takzvaného papertradingu je ztráta času. To je ovšem veliký omyl!

Začít obchodovat to, co jste se naučili a co vám dává smysl „na nečisto“ je velká škola. Nejde jenom o to, zjistit jestli vám to vydělává. To zjistíte snadno sami. Nepospíchejte. Výsledky jednoho, nebo dvou měsíců nejsou důležité.

Neméně důležité je zjistit, jestli na to máte vůbec trpělivost. Vydržíte půl roku pravidelně sledovat trhy a vyhledávat obchody a to i v případě, že máte za sebou několik ztrátových trejdů a váš zkušební účet se smršťuje? Neřeknete si, že je to blbost a nenecháte toho?

Možná vám to přijde k smíchu, ale piště si deník (zase doporučuji tužku a sešit) a zaznamenávejte svoje pocity a to, co vás na tom, co se zkoušíte dosáhnout, baví a co naopak štve.

Dělejte si poznámky o chybách, které jste udělali. Jste na začátku, chyb budete dělat hodně. Na papíře si je člověk pamatuje lépe, než když je má jenom v hlavě.

Stanovte si jízdní řád toho, kdy a jak se budete svým obchodováním zabývat. A následně sledujte, jak se ho daří dodržovat a jestli by se věci nedaly přeskládat lépe a časově výhodněji.

Vytvořit si na sebe ideálně postavenou denní rutinu, je opravdu důležité a později, až opravdu začnete, jako byste to našli.

Stay in touch

Život burzovního obchodníka je oproti těm ostatním složitější v tom, že kolem sebe nemáte moc spřízněných duší. O fotbale si popovídáte s kýmkoli, ale to tom, jak se zrovna obchoduje kakao? To bude složitější.

Proto nevynechávejte žádnou možnost se s podobně postiženými potkat. Existují diskusní fóra, v tom našem je hned několik tisíců obchodníků různé úrovně zkušeností, pořádáme srazy obchodníků, kde se rádi podělíme o to, co víme.

Pokračujte s málem

Ve chvíli kdy máte představu o tom, co obchodování obnáší, začněte na živo. Neobchodujte ale hned velké pozice. Najděte si něco malého, něco, co je vám a vaší psychice příjemné.

Minulý týden jsem psal o tom, jak za pomoci know-how získaného v kurzu obchoduji s akciemi. Maximální riziko obchodů sto dolarů a dá se pochopitelně i snížit na několik desítek dolarů. Ideální na to, aby si člověk věci osahal, vyzkoušel a třeba také vydělal nějaký peníz. Možná to nebude nic mimořádného, ale o to nejde. Jde o to si věci vyzkoušet a třeba i něco přivydělat.


Jak vidíte, můj účet se s touto strategií malých obchodů zase trochu nafouknul. Za 17 dní (včetně víkendů) se zisk blíží deseti tisícům korun. To je milé a hlavně v začátcích, když zjistíte, že můžete na burze nějaké peníze vydělávat.


Začněte naplno, ale s mírou

Čas pro velké obchody přijde a s ním přijdou i velké peníze.

Nedivočte! Ani teď nechtějte být hned bohatí. Na burze se nehraje o to, kdo udělá více obchodů! Ale kontrolovat sami sebe už určitě umíte z dřívějška. Základním úkolem je bránit svůj kapitál a posílat ho do práce jen tehdy, když to má smysl.

Jestli jste si prošli celou výše naznačenou cestu, víte, jaká je odměna pro vytrvalé. Sedíte v klidu na pláži, nebo tam kde si sami představujete. Máte zaběhlé své obchodnické rutiny. Trhům věnujete jen nezbytně nutnou dobu, kterou jste si za tu dobu „uhladili“ k naprosté dokonalosti a zbytek času věnujete sobě a těm, kteří jsou vám nejdražší.

Start k prvnímu milionu (a 21.500 Kč v kapse)

Každá cesta začíná prvním krokem. I ta obchodnická: Máte za sebou kurz zdarma, který završíme v neděli online vysíláním zde.

Ukážeme si obchody, postupy. Uvidíte, jak vypadá život burzovního obchodníka. Uvidíte také naši komunitu, dostanete pozvání do našeho diskuzního fóra.

A především na vás čeká naše společné know-how, které jsme s kolegy sbírali řadu let. V neděli ve 20:00 hodin, na online vysílání, dostanete vaši mapu k pokladu – a k tomu navíc postupy a nástroje v hodnotě 21.500 Kč zdarma.

Na viděnou v neděli, jdeme společně k prvním ziskům!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Profilový obrázek Jiří napsal:

  Dobrý den,
  vaše obchody na akciích jsou super. Jsou i součástí KSET nebo to plánujete do budoucna?
  Díky
  Jirka

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Dobrý den Jirko, díky za dotaz. Musím se domluvit s FA ohledně zařazení těchto akciových spekulací. Přece jenom to nemá s komoditami nic společného, na druhé straně je to metoda, kterou ukazuji v komoditním kurzu. Dáme s Martinem řeč a uvidíme :).
   Mějte se super
   Vašek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.