Chci to mít jako ty!

M_350Přes facebook a přes mail mi chodí hodně zpráv, dotazů a nápadů. Díky vám všem za feedback, jsem rád že vás svět tradingu a burzy baví tak, jako mne. A jako moje kolegy.

Velmi často čtu zprávy typu: „Ty se máš, taky bych tu volnost.“   „Rád bych stíhal to co ty.“   „Jak bych mohl mít taky portfolio jako máš ty.“  Ok, o tom bude dnešní článek – a uvidíte, že to můžete „mít jako já“ velmi snadno. Jdeme na to.

Kutil a jeho svět

Tak před tím chci varovat. Kutilství nemá v tradingu co dělat. Je snazší si koupit hotový dům, než ho v potu tváře stavět. Je lepší svěřit operaci zkušenému chirurgovi, než prubnout štěstí a kuchnout do svého partnera (tedy, pokud ho nechcete zabít). Proto nejsem vůbec přítel domácího kutilství v tradingu.

Ruku na pupík, taky jsem to zkoušel. Googlil jsem články na netu, hledal zadarmo rady, broudal po xy debatních fórech. Přidělal jsem si jen práci, ztratil jsem kvantum času. Bylo to k ničemu, na jednu kvalitní informaci je totiž na internetu tuna nesmyslů.

Pamatujte, že domácí kutilové patří do OBI nebo do Baumaxu. Ne na burzu, kde obchodujete proti profíkům…

Trading je byznys

Tohle je nejen název knihy Joe Rosse, ale především obrovská životní moudrost. Obchodování na burze je byznys, ne hra nebo rejdiště domácího kutila. Když chcete uspět, potřebujete mít solidní základ.

Takže jsem si našel mentory. A hele, výsledky se začaly dostavovat. Najednou to šlo kupředu rychle, protože jsem měl vedení zkušených obchodníků. Místo ztrácení peněz v nesmyslech jsem investoval  do informací – a peníze se začaly obratem vracet zpět ke mně.

Od té doby nestojím o nic, co v tradingu „zdarma“. Socialistické myšlení totiž na burze fakt nemá místo. Zvykl jsem si platit, a to ty nejlepší mozky. Přejímám hotové systémy, platím za nápady a tipy na obchody. Platím za nové postupy a přístupy. Je to byznys, vím, že se mi tyto investované peníze parádně vrátí zpět.

Jak to mám já

Takže jak to mám dnes nastavené? Nechodím nikam „do práce“, věnuju se burze a svým projektům. Nevysedávám u počítače, nelámu si hlavu složitými věcmi, kterým nerozumím. Dělám to, co chápu a co mne baví. Konkrétně:

  1. Obchoduji opce – přesný postup znáte z našeho Online kurzu. K tomu přijímám tipy na obchody od kolegy „Švéda“. Kdo máte náš kurz, můžete používat Švédovy tipy. Máte to jako já.
  2. Automaty od Zdeňka Zaňky. Kdo jste v jeho kurzu, učíte se je stavět. Máte to jako já.
  3. Akcie Honzy Dvořáka. Kdo jste prošel jeho kurzem, víte jak na to. Máte to jako já.

Upozorňuju na parádní šanci, kterou jsou na sebe navazující kurzy Vaška a Eleny:

4.Komodity od Vaška Pecha. Tady je šance – Vašek bude kurz otevírat na přelomu tohoto měsíce! Tady máte odkaz na materiál. Podívejte se, kolik to vynáší. Já jsem spokojen, díky Vaškovi jsem si shrábl pěkný balík. Materiál máte zadarmo, kurz bude za pár týdnů a samozřejmě bude placený. Můžete to mít jako já.

5.Komoditní spready Eli Lindišové. Eli bude na Vaškův kurz dělat nastavbu. Ano, ideální, během jara budeme mít možnost naučit se komodity i spready naráz! Od Eli beru její spreadový report. Můžete to mít jako já.

Pět zdrojů, pět pramenů peněz

Je to celkem jednoduché. Těchto pět bodů je pět pramenů, odkud mi tečou peníze.

I kdybych měl jen dva nebo tři, pořád to bude paráda.

Jestli to tedy „chcete mít jako já“, tak návod je přímo před vámi.

 

Ať  se daří!

 

Martin

 

PS: Tady máte Vašovo povídání. Bod 4 z uvedeného seznamu:

 

 

 

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.