Burza: All inclusive nebo „bahňák“?

Miluju pořádný život 🙂  Jistě mi dáte za pravdu, že je fajn užívat si naplno. Místo kutání konzervy v batůžku je lepší zasednout k prostřenému stolu s příjemným číšníkem. Místo trmácení po prašných cestách je příjemnější létat letadlem a užívat si výletů. Prostě žít.

Ber to nejlepší!

Když jsem před lety končil v zaměstnání, dal jsem si slib: Už nikdy kompromisy! Dělal jsem pro jiné desítky hodin, nechal jsem v práci pro druhé polovinu dosavadního života. Ano, od minimálního platu jsem se dostal k manažerským funkcím, kde jsem vydělával – na české poměry – hodně peněz.

Jenže život je krátký. Počítejte: 15 roků, než vychodíte školu. Dalších 10 let, než jste na pořádném postu. 25 let pryč. Pak se věnujete bydlení, dětem, rodině. „Kristova léta“ utečou…. a pořád makáte pro jiné!

V životě berte to nejlepší: Pracujte pro sebe!

Hnusné slovo: dovolená

„Dovolená“ je jedno z nejpříšernějších slov, které znám. Když jsem poprvé četl Kiyosakiho, pochopil jsem tu zrůdnost: z vlastního života musím prosit o pár týdnů volna, abych měl čas sám pro sebe a rodinu! To znamená, že můj život si vlastně „koupil“ někdo jiný. Jsem vlastně – dobrovolně – otrok.

Dovolená je hnusné slovo. Je to nejhnusnější vyjádření podřízenosti, které moderní člověk přijal.

„All inclusive“ život

Burza a podnikání mi dala něco, o čem se mi předtím ani nesnilo. Mám volný čas a svobodu. Příklad: V lednu jsme přiletěli zpět do České republiky z Dominikány. A zjistili jsme, že je zima 🙂 Nemáme rádi zimu, takže jsme během 48 hodin našli let a pobyt v místě, kde je teplo.

Píšu z Hurghady, slunce a pohoda. Mimo sezónu klid, parádní servis, krása. All inclusive bary, restaurace, zábava.

All inclusive život znamená, že si užíváme KDY chceme a CO chceme. Nemusíme se poníženě ptát šéfa, zda nám dovolí naložit s vlastním životem, tak, jak si přejeme. Žijeme „all inclusive“ život, který nám dalo podnikání, vlastní rozhodování a osobní svoboda. Místo ledového „jihočeského ledového bahňáku“ si užíváme pohodu, slunce a full sevice obsluhu. Příjemné a pohodové 🙂

Tři principy

Cesta z „života na dovolení“ k „životu all inclusive“ je založena na třech principech: Vytrvalost, pokora, úpěch. Vytrvalost znamená, že jsem před lety pochopil skutečné „tajemství života“: učit se od těch, kteří umí. Od pozitivních, otevřených, sympatických lidí. Vyhýbám se kyselým xichtům, negativistům, hlupákům.

Pokora znamená přijetí faktu, že se učím od těch, kteří vědí víc. Naopak se vyhýbám rozumbradům z „bahňáků“, kteří se staví do role vševědů, kritizují všechny kolem a pasují se na jediné znalce problematiky. Těmto lidem jejich vlastní nabubřelost uzavírá rozhled a učit se od nich nelze ničemu jinému, než negativnímu pohledu na ostatní. Ne, děkuji, nechci 🙂

Úspěch přichází po přijetí Pokory a aplikování Vytrvalosti. Je to skvělé, když nemusíte prosit o dovolení vyrazit k moři. Je skvělé, když kolem sebe máte komunitu tisíců stejně smýšlejících lidí. Je skvělé, když vidíte růst, výsledky … prostě úspěch.

Jak na to

V neděli budu hovořit s člověkem, který dokázal mnohé: vybudoval úspěšné firmy, vydělal miliony a uspěl  na burze. Roman Horký obchoduje komoditní spready a umí vysvětlit postupy, za které by většina burzovních „obchodníků“ dala levou …. (dosaďte si dle libosti).

Roman se rozhodl navíc svoje postupy ukázat všem zájemcům ve 30 lekcích. Krok za krokem, postupně, aby jeho cestu mohli zopakovat i další. All inclusive trénink pro All inclusive život.

Je to „all inclusive“ učení: Odborník, postupy, návody, praxe. Vede k „all inclusive“ životu – Roman se sám vypracoval z pošťáka a vrátného k profíkovi, který dokázal hodně v byznysu i na burze. Vytrvalostí a pokorou dospěl k úspěchu. V neděli ve 20:00 máte možnost i vy.

Ať se daří!

Martin.

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.