KOMODITNÍ SPREADY: „Prasák“ za 60.000 kaček

     Venku je zima jak v Buzuluku na nádraží, ale obchody běží dál. Tedy upřímně já v Buzuluku nebyl, ale zima tam zřejmě bude ještě větší. No nic. Hlavně, že na obchody s masem to nemá žádný vliv.  Dne 22.1. jsem otevřel 4 spready na vepřovém. Konkrétně HEQ18-HEM18 ( LHQ18-LHM18 ) na ceně -0,275.

Proč jsem zobchodoval právě „prasáka“? Lidé si zpravidla představí pod pojmem „vepřové“ talíř řízků, tláču a flák uzeného. Nám, spreadovým obchodníkům, „prasák“ voní penězi. Však si o tom povíme v neděli ve 20:00, na online webináři. Teď si „prasáka“ sjedeme jen stručně:

Důvody vstupu – sezonalita, stav contanga a technická analýza spreadu.

Graf spreadu HEQ18-HEM18

zdroj:seasonalgo.com

     Na grafu vidíte hladinu vstupu. Je značena modrou vodorovnou čárou, hladina PT je zelená. Výběr zisku na ceně 1,7. Do kapsy nám spadl zisk 3.160 USD. V obchodě jsem byl něco přes měsíc ( 22.1. – 28.2. ). Zisk na spread 790 USDStop loss již byl v tu dobu posunutý nad hladinu vstupu. Šlo tedy jen o to, kolik budu realizovat zisku.

Graf technické analýzy spreadu

zdroj:seasonalgo.com

     Na tomto grafu jsou šipkami navíc naznačeny vstupy a výstupy. Stop loss je v původním nastavení při vstupu.

Graf histogramu contanga

zdroj:spreadcharts.com

     Zde vidíte stav contanga při vstupu 22.1.2018. Prostor pro růst contanga byl dostatečný. Prostor napravo od aktuální pozice spreadu. A ještě si ukážeme stav NET pozic Large traders, před vstupem do obchodu.

Graf NET pozic Large Traders na vepřovém

zdroj:spreadcharts.com

     Zde vidíme svislou červenou linku, která ukazuje stav z COT reportu k 16.1.2018. Pozice velkých spekulantů jsou na obvykle maximálních hodnotách. V takovém případě má signál spreadu silnější vypovídací schopnost. Následně vidíte výprodej pozic spekulantů a vliv na cenu vepřového. Otevíral jsem bear spread, tedy pokles ceny komodity byl motorem růstu ceny spreadu.

Svezli jste se a to mám fakt radost!

Nejvíc mne potěšilo, kolik z vás si „prasáka“ střihlo také. Je bezva, že jste si už vydělali prima peníze – někteří jste mi psali, že víc, než v za měsíc v zamětnání. Jo, peníze se vydělávají hlavou 🙂 Gratuluji.

 

Poslední připomenutí před startem

Mám tu pro vás takový „last call“, čili poslední upozornění pro cestující. V neděli 4.3. naposledy udělám online webinář, kde si probereme obchody a taky naposledy na pár hodin otevřu vstup do kurzu. Kurz totiž startuje už v pondělí 5.3. a kdo nebude včas „na palubě“, ten si holt peníze s námi nevydělá.

V neděli 4.3. ve 20:00 na viděnou – a od pondělí to rozjedeme „ve velkém stylu“! Registrujte se včas, sledujte webinář a neprošvihněte příležitost vydělat si pořádné peníze 🙂

Ahoj Roman, ať se daří

 

Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

 

 

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.