Zdravím přátelé! Tak nám zase něco nadělila bavlna?
Byl to rychlý a rizikovější obchod. Vstup 13.2. a výstup 20.2. Často je nedělám, ale občas si „risknu“ i podobné krátké dobrodružství. V bavlně jsem v poslední době udělal již několik úspěšných obchodů, tak proč nepokračovat. Je to něco podobného, jako když v tanečních chytnete rytmus. To se vám pak u spreadů bude také stávat. Padnete si do noty s nějakým spreadem a uděláte na něm několik obchodů za sebou. A nemusí to být jen bavlna. Ti kdo mne sledují déle vědí, že také kukuřice s pšenicí ( ZC – ZW) již několikrát „nadělily“ !
zdroj:seasonalgo.com
Jak vidíte na výše uvedeném grafu, obchod jsem provedl na základě technické analýzy, sezonality a rezistence spreadu. Protože jsem šel proti Large traders, čisté pozice velkých spekulantů nadále indikují short, a tento obchod byl bull spread, poroučel jsem se z obchodu raději dříve.
zdroj:spreadcharts.com
Zde vidíte potenciální riziko pro zobchodovaný spread. Zelené pole „speculators“ ( na konci grafu vpravo ) je v sestupu. Velcí spekulanti, kteří živí trendy, podporují bavlnu v poklesu. Na můj růst spreadu ovšem potřebuji korekce poklesu, tedy růst, protože je to bull spread. To je také důvod, proč jsem vybral rychlý zisk. Velkým spekulantům nechci stát v cestě.
zdroj:seasonalgo.com
Tady je jeden z důvodů, proč jsem do obchodu šel. Oscilátory u spreadových obchodů prakticky nevyužívám. Kdo déle obchoduje, již na první pohled pozná z grafu, jestli je aktivum překoupené nebo přeprodané. Graf vkládám jen pro názornost. Graf spreadu je ta černá křivka. V době nákupu u nulové linky indikátoru.
zdroj:spreadcharts.com
Histogram contanga také prostor pro zisk dává. Tedy to tedy „otevřeme“. Máme široké pole vlevo od tenké červené svislé čáry a pokles contanga je tedy pravděpodobný.
Rekapitulace : PLUSY – sezonalita, stav contanga, přeprodaný spread, rezistence spredu a technický signál
MINUSY – čisté pozice velkých spekulantů
Takže, jak vidíte, situace nebývají téměř nikdy úplně jasné. Ale když víte co děláte a proč, tak to udělejte. Nemusí to vždy vyjít. Obchodujeme pravděpodobnost. Ostatně někdy je to v životě opačně. Co vidíme jako ideální, mnohdy není a naopak.
LARGE TRADERS – jsou to velcí spekulanti. Zejména banky a fondy. Mají povinnost každý týden zveřejnovat své pozice na komoditách v oficiálním reportu – Commitments of Traders
Ahoj Roman, ať se daří
Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysu, o postupech které používám, ke stažení zde:
Pekný obchod a zrozumiteľne vysvetlený a zanalyzovaný ako Čítanie trhu od Švéda v opčných EOT.
Už sa teším na 5.3. a štart kurzu, aby som naskočil k Tebe na palubu, Roman.
Kolik jste do toho obchodu dal kapitálu a jaké bylo riziko (RR – kolik jste byl ochoten riskovat, kdyby to nevyšlo)? Kolik USD je potřeba mít účet pro takové obchody? Děkuji.Honza
Ahoj Honzo,
tak jak jsem psal v článku. Toto není typický obchod. Zřejmě jsi myslel RRR ( risk reward ratio ). Klasicky pracuji s RRR 2:1 a více. Blokovaný margin na tento obchod byl 8.400 USD. Risk je naznačený velikostí SL. RISK 70 x 15 = 1050 USD. Tedy pokud vyjdeme ze základních pravidel MM, tak by to nemělo být více než 5% tvého účtu. Z toho vychází minimální velikost účtu na tento obchod 21.000 USD, ale raději větší. Ahoj Roman
Dobry den, v edukacnom videu s pred niekolkych dni ste uviedly vzorec na vypocet % narastu uctu.
%U=%WIN x RRR x risk x n
tento vzorec je nespravny, alebo som ho zle pochopil?
%win= % uspesnost sytemu
rrr= risk reward ratio
risk =% risku z uctu na jeden obchod
n= potec obchodov za rok
Dik za odpoved.
Ahoj,
vzorec je správný. Jen v textu mělo být 12+12 obchodů. Tedy 12 ziskových.
Ahoj Roman