Přej a bude ti přáno: Peníze jsou forma energie

„Comfortable and nice, Sir!“, říká mi s úsměvem letuška při nástupu do letadla. Lidé kolem se usmívají, někteří mávají. My se také usmíváme, opětujeme pozdravy. Stačilo tak málo, a den je plný báječných okamžiků – vystoupili jsme z komfortní zóny a užívali jsme si po svém. Na 16 hodin letu z Prahy do Ria de Janeira jsem si vzali „dupačky“, overal ála teletubbies:

 

Startuj, nečekej na nic

Před 20 lety jsem měl velmi málo peněz. Žádné rodinné firmy, ani vlivný strýček. Na vysoké jsem neuspěl, tak jsem začínal jako pomocník v archivu za minimální mzdu.

Měl jsem obrovský sen a touhu: Být svobodný. Mít celý rok nad hlavou slunce. Být s fajn lidmi. Místo chození do nudné práce za minimální mzdu vybudovat pořádnou firmu. Dostat se mezi lidi, kteří vidí svět jako fajn místo k podnikání a k životu. Startoval jsem k cíli hned v 17 letech, bez peněz, bez zkušeností. Dnes, ve 45 letech, jsme v cíli 🙂

V lednu jsme s týmem fičeli do Dominikánské republiky, pak na skok do Egypta. Píšu nyní z Brazílie, z Rio de Janeiro. Slunce, pohoda, úsměvy pokračují. Tropický deštík ve 14 hodin odpoledne je příjemná přírodní sprcha, kterou si schválně vychutnáme na střeše hotelu, ve vyhřívaném bazénu.

Startujeme každý den nové a nové zážitky, nové zkušenosti. Poznáváme nová místa, nové lidi. Zkoušíme první portugalská slovíčka, smějeme se s místními lidmi.

Peníze jsou jen energie

Hodně z nás touží po svobodě, volnosti, nezávislosti. Berte peníze jako energii, kterou získáváme pro dosažení cílů: u mne to byla touha mít nad hlavou slunce po celý rok.

Peníze jsou energie, která nám dává svobodu. Díky penězům můžeme splnit přání nejen sobě, ale i našim přátelům, rodinám, blízkým. Užíváme život a prožíváme každou minutu novými zážitky.

Přej si, a bude ti dáno. Dej a bude ti dáno

Zázraky se dějí každý den. „Přej, a bude ti přáno. Tlučte a bude vám otevřeno,“ říká biblická moudrost. Mohu potvrdit, že funguje 🙂  Když jsem v 17 letech začínal, měl jsem obrovskou touhu po svobodě, po slunci nad hlavou, po nezávislosti. Začínal jsem s prázdnou kapsou, ale s velkou touhou dostat se z „krysího závodu“.

„Dej a bude ti dáno,“  pokračuje tisíciletá moudrost. Před rokem jsem dal zdarma návod, jak jsem se dostal ke svobodě. Využilo ho přes 2.500 lidí. Letos dávám všem lidem, kteří touží po svobodě, opět na krátkou dobu zcela zdarma můj návod, který jsem shrnul do 10 lekcí.

Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.