Opce: Učíme se praxí

Martin Kopáček opceO tom, že nejlepším učitelem je praxe, není sporu. V burzovním obchodování to platí dvojnásob. Můžete samozřejmě strávit desítky hodin lovením informací na google, zírat do desítek videí různé kvality, studovat stovky článků a publikací …. jenže nic z toho se nevyrování zkušenostem, získáte praxí.

Opční obchodování v přímém přenosu

Nejlepším učitelem je praxe. Proto jsme v opčním tradingu připravili se Švédem pro všechny tradery Edukativní opční tipy. Myslím, že už EOT podrobně znáte, ale pro nováčky zopakuji: Vidíte všechny obchody v přímém přenosu: vidíte vstupy, vidíte výstupy. A o víkendu dostanete i Čtení trhu, kde jsou všechny obchody podrobně vysvětleny. O tom jak to funguje, jsme si povídali na webináři na začátku února. Záznam máte zde:

Tento týden byl rušný

Během tohoto týdne nabraly trhy strmý směr vzhůru. A tak přišla série opčních obchodů, kde jsme především chránili kapitál. Obrana kapitálu je primární úlohou tradera v situaci, kdy trh jde proti pozicím.

Zde je ukázka, jak se hedžuje portfolio v RUT před možným extra rychlých růstem trhu. Je to Edukativní opční tip, který jste dostali pondělí, má číslo 398. Šlo o ochranu pozic v době, kdy se čekalo vyhlášení důležitých fundamentů a trhy čekaly na jejich akceptaci (FED, BOJ apod):

Zde je další EOT z toho týdne. Rolovali jsme opční call spread za kredit, opět jde o posun pozice před rostoucím trhem.

Rušno bylo také v EOT II, kde Švéd ukazuje v praxi opční techniky Butterfly. Jak asi víte, EOT II je postaven na línější a pomalejší obchody, ale i v této části Edukativních opčních tipů bylo tento týden živo. Podívejte se, jak jsme otevírali jeden z opčních obchodů Butterfly:

 

Praxe a zase praxe

Častou otázkou laiků je, zda se lze sledováním opčních obchodů učit samostatnému tradingu. Ano, právě tím, že sledujete konkrétní vstupy a výstupy, se naučíte nejvíc. Koukat na videa, kde se učíte teorii, je samozřejmě pro nováčky potřebné (od toho je například Online kurz Obchodujeme opce), ale je třeba co nejdříve přejít k praxi.

Tento týden dal opčním obchodníkům, kteří odebírají Edukativní opčnít tipy, velmi dobré lekce. Trhy jdou vzhůru, jdou tvrdě proti našim call opčním pozicím. Je třeba jednat, rolovat, zavírat pozice, hedžovat je – a to vše vidíte v přímém přenosu, s vysvětlujícím komentářem Švéda. Učíte se tedy v praxi myslet a jednat jako opční obchodníci. To vám nedá sebelepší kurz – to vám dá pouze opční praxe.

Edukativní opční tipy jsou nejlepší formou vzdělávání v praxi. V tuzemsku, troufám si tvrdit, nemá tento systém výuky a tradingu obdoby. Učíte se v praxi, vidíte vstupy a výstup. Jste přímo v centru dění, sledujete myšlení a postupy profesionálního opčního obchodníka.

Jsem rád, že přibývají stále noví uživatelé Edukativních opčních tipů. Věřím, že takto budujeme unikátní komunitu opčních praktiků, kteří v praxi pracují na svém rozvoji.

Ať se daří!

Martin

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Peter Rak napsal:

  Zdravim Martin,

  mam otazku k videu s Butterfly: preco debetny Butterfly, ked sa jedna o short Butterfly (ak tomu teda dobre rozumiem).

  Vdaka,
  PeterR

  • Martin Kopáček napsal:

   Zdravím Peter,
   jde o NÁKUP tohoto butterfly, příkazem BUY, čili vstupuejeme za debet. Buttefly kupujeme.
   Viz video: Kupujete horní a dolní pojistku, vypisujete 2 kontrakty uprostřed … výsledkem je vstup za debet. Zkuste si to namodelovat třeba v TOS, uvidíte to hned v praxi.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.