Opce: Obchodování na cestách

Jednou z příjemných součástí tradingu je volnost. Nikdo nám nestojí za zády, žádná „docházka do práce se nekoná“. Notebook otevírám zpravidla až odpoledne, kdy se podívám na trhy. Jak víte, velmi často tak v ČR činím v kavárnách (vaří lepší kafe než já).

Anebo na cestách.

Doma jsem tam, kde si zvolím

Druhou příjemnou součástí volnosti je svoboda cestování. Pro hodně lidí je nemožné to, co co pro nás je běžné: žádná „dovolená“ nás nezajímá. U mne je cestování celkem impulzivní věc – prostě se chci někam podívat, a tak tam vyrazím. Svoji „kancelář“ mám sebou – notebook a připojení na net.

Sedneme do auta a jedeme …

martin-lenka

EU rád nemám, ale

Jsem už „starší pán“, 45 let. Zažil jsem „rudého bracha“, kdy cestovat šlo tak na Balaton, do „Jugošky“ nebo prstem po mapě. Zažil jsem i nesvobodu – být „rudoch“ u kormidla, tak jsem dnes díky tzv. kádrovému původu (mladší se zeptají starších, starší vědí) mohl dnes tak leda házet lopatou uhlí 🙂

Proto, ačkoliv mám EU tunu výhrad, dvě věci jsou super: Vnitřní svobodný prostor, čili žádné hranice. Vezmu auto, občanku a frčím kam libo. Druhá výhoda je (poslední rok) roaming – mám svoje vlastní wi-fi připojení a to mi za CZ tarif funguje všude v EU. To jsou dvě obrovské výhody

Kdy a jak?

Jak jsem psal – na cesty vyrazíme, když se mně nebo Lence (znáte z backoffice finakademie.cz) chce někam se podívat. Booking. com, to je super věc – vytipujeme si podél trasy ubytování a frčíme. Navigace v telefonu nás vede spolehlivě po trase, kde máme zajištěno přes booking ubytování. Zastavíme, mrkneme se na to, co libo, přespíme, jedeme dál.

… třeba ze „ledovým mužem“ Otezim do italského Bolzana:

oetzi

 

Trading na cestách

Po cestě se může stát, že si vás trh zavolá. Třeba tak, že vám na mobilu pípne zpráva, že Švéd otevírá nějaký opční obchod v Edukativních opčních tipech. To pak hurá na nejbližší benzínku, komp ven z kufru, a obchodujeme 🙂

Třeba tady, v Alpách, ještě před Brennerským průsmykem…

trading-na-aute

 

Tohle je mimochodem důvod, proč mám sebou vlastní wi-fi – nikdy neobchoduju na veřejných wi-fi! Vždy pouze na vlastním připojení. A jak jsem už řekl, je fajn, že v rámci EU mám telefon i data za naprosto stejnou cenu, jako v CZ.

A tady máme důkaz, že i po cestě se dá obchodovat – tohle je screen obchodu z Edukativních opčních tipů II., z našeho malého vzorového účtu, kde ukazuju Švédovo obchodování opčních strategií Butterfly.

Tento obchod jsem dělal na kapotě (viz foto výše) v Alpách tento týden:

20170830-eot-ii-133-bez-videa

 

Obchodování z pláže

Vše je o zvyku a nastavení hlavy.

Jsou lidé, kteří obchodují krátce – mají problém obchodovat u moře. Chápu to, jsou zvyklí sedět 10 hodin v práci nebo u kompu. Nejsou zvyklí cestovat. Jednou za rok si koupí nějakou low-cost „dovolenou“ někde na jihu. A pak píšou, že „obchodovat na pláži“ nejde.

Je to jen o tom, že tihle lidé zatím nepochopili, o čem je trading – klid, pohoda, relax. Minimum „dřiny u kompu“. Obchodování na cestách, i na té profláknuté „pláži“ je běžnou součástí života mnoha traderů. Místo „dovolené“ si prostě vyrazíte tam, kam libo

na-zdravi

Já opravdu rád obchoduju na pláži, ačkoliv tohle spojení je klišé. Je tu dokonalý servis, příjemné klima, pohoda. Navíc na jihu se žije dlouho do noci – a to je fakt paráda. Jakmile si dopřejete svobodu, pochopíte, že obchodovat se dá kdykoliv a kdekoliv.

Přeju vám, aby se vám dostalo svobody tolik, kolik si přejete.

drink

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:
Martin Kopáček manuál zdarma

Chcete umět naše postupy, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:


 

 

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.