Opce na futures kontakty

Martin Kopáček opceJedním z odvětví opčního obchodování je obchodování opcí na komoditní kontrakty. Opce na ropu, pšenici, soju, kafe… co si vzpomenete. Velkým obchodníkem v této oblasti je například Joe Ross, který kombinoval postupy obchodování opcí s obchodováním komoditních futures.

Opce na futeres: Dvojí použití

Opce lze samozřejmě používat jako zajištění při komoditním tradingu, jde de facto o pefektní stop-loss. Ovšem nás, opční obchodníky zajímají především opce na futures jako primární zdroj inkasování opčních prémií. Chce to jen „maličkost“: Dokázat určit začátky a konce trendů, respektive jejich start a vyčerpání.

Opce na futures v praxi

Přestavte si situaci: Sledujete trh s kávou. Poznáte, že po růstovém trendu se velcí hráči staví naopak na short pozice. Vidíte, že růst končí, brzo se zastaví…. určitě už vám svítá. Ano, vypíšete call opci za mastné prémium 🙂

Anebo opačně: Cena ropy padá, dno je na dosah, velcí hráči se staví pomalu do longových pozic. Přímo vidíte to zastavení poklesu a čekáte na raketu vzhůru… ano, vypisujete put opci.

Jde to i na ETF

Samozřejmě si vypisování opcí na komoditní futures můžete „prubnout“ v malém, na komoditních ETF. Komoditních ETF je nepřeberné množství.

Chce to jediné

Jak už jsem uvedl, chce to znát logiku komoditních trhů. Musíte umět koukat velkým hráčům do karet, vidět kdy se staví na long a kdy na short stranu. Počkáte si na vyčerpání trendu a vypíšete opci. Anebo při rozjezdu trendu naopak koupíte opci ve směru trendu a už jen sledujete, jak její cena roste….

Poznejte to zdarma

Jak fungují komodity? Jaká je logika komoditních trhů? Jak lze koukat do karet těm „velkým klukům“, kteří rozjíždějí a ukončují trendy na komoditním trhu? Tak to vám ukáže v neděli komoditní profesionál Vašek Pech. Registrujte se na informacemi nabitý webinář, kde bude Vašek ukazovat svoje postupy krok za krokem. Startujeme v neděli 5.3. ve 20:00 hodin a máte se na co těšit.

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.