Opce: +27.450 Kč za 7 dnů

Před pár dny jsem četl, že průměrná mzda v ČR je 31.000 korun za měsíc, ale že většina lidí na ni nedosáhne. Mediánová mzda je prý 25.000 korun za měsíc. OK, tak tady máme ukázku, jak si můžeme „víc-než-mediánovou“ mzdu nadělit za SEDM dnů 🙂

KISS

Jak víte, mám rád jednoduché věci. Co nepochopím do jedné hodiny, to je pro mne složité. V neděli jsem ukazoval jednoduché obchodní strategie, postavené na výpisu opcí. Záznam celého webináře máte zde, schválně se na to podívejte.

Jedním z nich výpis opce. Takto jsem opce vypsal také 27.11., což jsem avízoval na mém FB profilu :

Myslím, že nejjednodušší je vše vždy ukázat přímo v reálu – a proto jsem hlásil vstup i důvody vstupu. Jak píšu ve screenu: kromě „medvědího rojení“ to byl velmi pravděpodobný obchod.

Ve screenu vidíte i obchodní plán pro případ, že by se obchod nedařil: Nechal bych se přiřadit, čili bych dostal TNA akcie na můj účet a držel bych je.

Za 7 dnů +27. 450 korun

Obchod se vyvíjel dobře – trhy se zmotořily a cestovaly vzhůru. Vypsané put opce se rozpadaly, graf TNA se od strike mého výpisu vzdaloval.

V pondělí 3.12. jsem se podíval do grafu a vidím, že trhy jsou stále „zelené“. Podíval jsem se do platformy na ceny opcí a zvážil jsem výkup, čili zavření vypsaných opcí:

 

Opční obchod jsem zavřel. Jak to dopadlo? Při výpisu jsem dostal za každou opci 71$, vykupoval jsem je za 8$. Další 2$ stály poplatky za obchod. Takže z každé opce mi zůstalo 61$. To je fajn výnos, a proto jsem také obchod zavřel – nechtěl jsem kvůli zbývajícím 8 dolarům riskovat možnou otočku trhů.

No a tady vidíte konečný stav v mojí obchodní platformě TWS od IB. Stav je 0 pozic, čili vše v klidu uzavřeno. Cenu 8 dolarů, za kterou jsem obchod zavřel, vidíte také. Zajímavé je i to, jak se za jediný den opce rozpadla o plných 29$, čili o 78% své hodnoty 🙂

Za 20 opcí máme tedy na účtu dalších 20 x 61$. Při ceně 22,50 za dolar je to celkem 27.450 korun. Slušná mediánová mzda za 7 dnů. Jedinou prací bylo najít obchod, otevřít ho a pak za 7 dnů zavřít. Mezitím 2x za den zkontrolovat 🙂

Slušná odměna, že? Letos jsme z trhu vymáčkli už přes 1,2 milionu korun. Jak na to? To si ukážeme v neděli 16.12. ve 20:00 na posledním webináři.

KISS 🙂

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Profilový obrázek Jiří Illek napsal:

  Zdravim,
  chtěl bych se optat zda by šlo posílat tyto aktuality na můj email jirkaillek@email.cz
  Bohužel mě to chodí na jirkaillceillek@gmail.com a na ten já moc nechodim. Rád bych to udělal sám a neotravovat ale netuším kde jsem se prihlasil k odběru

 2. Profilový obrázek Matulik Jiri napsal:

  Zdravím. – mám zájem s obchodem, ale nevim jak správně začit. Můžete doporučit základy s obchodovánim i z výrazy. Předem děkuji.

 3. Profilový obrázek Jiří napsal:

  Dobrý den,můžu se zeptat kolik je na těch 20 kontraktů blokovaný margin?
  Děkuji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.