Krize: Za poslední 3 roky máme 2, a procházíme třetí

Kdyby člověk věřil médiím, už by dávno „visel na stromě“. Nakonec se ale vždy ukáže, že stačí nepanikařit. Vezmu to stručně:

Krize číslo 1: Covid

V roce 2020 přišel covid. Novináři se překonávali v líčení apokalypsy, půl světa čekalo konec civilizace. Trhy slítly o 30%, panikáři vyprodávali, a kupovali zásoby mouky …
My jsme nakupovali jinde:

Díky tomu jsme do konce roku jsme vydělali balík.
Shrnul jsem to v tomto článku.

Krize číslo 2: Válka na Ukrajině

28.2. začala válka na Ukrajině
Jako v každé krizi, opět jsme řešili vhodné vstupy. Proč?
Válku ovlivnit neumíme, tak se zabýváme tím, co je naše „řemeslo“, jak jsme si ukázali už v březnu 2022 v tomto vysílání:

Znovu opakuji: Neumím ovlivnit válku. Neumím přesvědčit politiky, aby neničili planetu. Nejsem generál s vojskem, ani nemám poradní slovo v Europarlamentu (natož v Kremlu) …. a popravdě „hospodské řeči“ generálů u pivních stolů nikomu k ničemu také nepomůžou.

Proto neřešíme politiku, ale proto se s kolegy věnujeme tomu, co umíme – a díky tomu jsme už v březnu válečného roku 2022 zavírali zajímavý zisk 267.000 Kč:

Zisk 267.000 Kč, který jsme zavírali právě v době války. Popsal jsem to v tomto článku.

Krize číslo 3: Zdražování, propad ekonomiky, inflace

Důsledkem covidu, války a (ne)moudrého chování politiků je brutální inflace. Tedy pokles hodnoty peněz, znehodnocení výplaty, dražší zboží … přeložte si jak libo, pořád je to stejné.
Příčina? Po covidu se pořádně svět „nezahojil“, zboží je málo, peněz napumpovaných do ekonomiky nadbytek. To je jedovatý koktejl …

Přesto je před námi patrně další rok, kdy hodně lidí opět zbohatne. Ne, nespletl jsem se.
Když víte co a kde sledovat, jsou pro nás krize vítaným výprodejem – a my rádi kupujeme „ve výprodeji“


Budu proto od 14.8. opět ukazovat, jak „s dvackou denně“ (ano, s 20 Kč denně, to není překlep!) se dostaneme na 5 milionů – a jako vždy to budu opět ukazovat v praxi. Registraci máte zde.

Sledujte můj Osobní facebook, přidejte si mne do sledování i na mojí odborné FB stránce.
Startujeme 14.8. v tomto free kurzu finanční gramotnosti, do půlky roku budete všemu rozumět.
A pokud si to „odpracujete“, jako si to odpracovali vaši kolegové z let 2020-2022, může i na vás čekat na konci roku pořádný balík.

PS: Čínština má stejný znak pro slovo „krize“ a „příležitost“ …

Martin Kopáček
svobodný člověk a investor

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.