Kupujeme firmy. Kupujeme pasivní příjem. Kupujeme dobu po-koronavirovou

Pokračuje nám doba koronavirová. Aktuálně už nešijeme roušky, jsme více či méně nakrknutí na lockdowny, a naopak si říkáme:

„Přijde po druhé vlně také třetí vlna?“.

Toto video jsem natočil v březnu 2020. Covid se rozjížděl, bylo dobré být exot, chodili jsme tehdy bez problému s náhubkem. A taky jsme měli už v březnu 2020 pozitivní zprávy:

A stalo se to, co jsme předvídali: Od března 2020 jsme vydělali na první vlně přes 250.000 Kč, zatímco burzy slítly o 30% a pomalu se vracely zpět. To je pozitivní – jako vždy po propadu přišel růst – proto jsem psal už v červenci 2020 o železném zákonu burzy.

A hele, funguje to: Do prosince 2020 jsme měli už +670.000 kaček „v kapse“. Přátelé, krize = příležitost! A ta příležitost jede dál!

Jednoduché věci fungují

Že burzy odmázly 30%, byla fajn příležitost.
Proč?
Protože prostě rádi nakupujeme ve slevě.

Splnil se příspěvek, který jsem dal na FB v březnu 2020 – v době, když „odborníci“ varovali před dalšími poklesy … bla bla bla….

Můj FB máte kdyžtak zde. Přidejte si mne do sledování a nic vám neuteče.

Je statisticky dokázáno, že slunce vyjde každé ráno

… a taky že po každé krizi přijde zotavení. Každá krize skončí, a pak přijde zase oživení a růst. A porostou i ceny toho, co je o pár týdnů dříve „ve výprodeji“. Takto to prostě chodí:

Image result for economic cycles djia
Zdroj: seekingapha.com. Všimněte si krizí 1999-2002 a 2007-2008. Vždy přijde zotavení …

Koukáme trošku dál, než na nejbližších 3-6 měsíců. Každá pandemie jednou skončí. Jo, bude to záhul, fakt lepší nosit náhubek než se válet ve špitálu … ale stejně jako skončil dýmějový mor, cholera, SARS, ptačí chřipka, španělská chřipka atd., stejně jednou skončí i COVID-19.

Vyhlížíme třetí vlnu, pardon, třetí příležitost!

Takže prostě: Když je korekce, chci podíly ve firmách. Chci dobrou cenu (a někde už jsem ji našel, a nakoupil), chci dobrý podíl na zisku. Dividendu, pasivní příjem.

Prostě chci spolu-vlastnit firmy, fabriky. A mít podíl na jejich následném růstu a výnosech.

A k tomu jsou výprodeje ideální, a proto jsme v březnu nakupovali, a takto se nám to okotilo: 262.185 Kč zisku!

Do prosince 2020 jsme měli v kapse už +670.000 kaček (budu vám to ukazovat) …. a jízda pokračuje, přátelé 🙂

Třetí vlna v roce 2021? Pro to bude nás třetí příležitost. Budeme si ukazovat už za týden, jak vyděláváme na krizi.

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.