Komodity: Víc učení pro víc peněz

Trocha praxe na začátek: V Komoditních edukativních tipech jsme nahodili „pár obchodů“, což jsem komentoval i na FB. Cukr rolujeme na květen, jak odběratelé KETu vědí 🙂

Burzovní obchodování je o hledání příležitostí. O opakování stejné rutiny, ale i o přizpůsobování se aktuální situaci. Každý obchodník bude jistě souhlasit, že po čase se z burzovního obchodování stane klidná a pohodová činnost. Vyhledáváte obchody se stále větší lehkostí, zadáváte se stále větším klidem.

A zavíráte se ziskem (nebo se ztrátou) s naprostou pohodou v duši.

Týmy, komunikace a Baf

Můj dobrý kamarád Baf má čtyři nohy a podobný názor na svět, jaký mám já: Klid a pohoda je základ v životě i v tradingu. Náš společný lov buřtů už jsem kdysi popsal na webináři. Až bude buřt burzovní komoditou, bude Baf největší praktik. Nakupujeme, když jsou ceny buřtů dole, a ze zásob žije Baf po dobu, kdy „graf buřtů“ roste.

Jenže to má dvě nevýhody: Buřt není komodita a Baf vám toho moc nepoví. Proto existují traderské stránky (jako třeba tato) a skupiny (jako třeba skupina komoditních a spreadových obchodníků). Zde si můžeme pokecat, sdělit si novinky, ukázat obchody a sdílet nápady:

 

Učení, osypky a peníze

S tím souvisí jedna zásadní věc: učení. Většina lidí má osypky, když slyší o učení. Burzovní obchodníci naopak napínají uši a rychle hledají poznámkové bloky. Naučit se něco nového totiž znamená získat víc těch „potvor šustivých“ do vlastní kapsy. A protože burza je naprosto nekonkurenční prostředí, sdílení informací je mezi burzovními obchodníky normální.

Tento týden odstartoval můj kolega a kamarád, spreadový obchodník Roman Horký, premiéru svého kurzu. Hodně z nás na tento kurz už čekalo 🙂 Proč? Protože doplnit komoditní obchody o speadový level, to je posun vpřed. Hedžování spreadem, snížení marginu, menší riziko …. jako stručný výčet základních výhod asi stačí.

Být či nebýt?

Už jsem na to odpovídal, ale od otevření vstupu do spreadového kurzu mi chodí tento dotaz znovu a znovu: „Má smysl pro komoditního obchodníka jít k Romanovi do spreadového kurzu?“. Takže odpovím jasně a zřetelně: ANO, má! Zlepšíte si pozice v tradingu, zlepšíte si RRR, lépe využijete volný kapitál a omezíte riziko. S komoditními spready můžete jít i do divočejších nebo i do dražších trhů, kam byste se samotnou komoditou jít vůbec nemohli. Ano, je to posun na vyšší level.

Být ve spreadovém kurzu je pro komoditního obchodníka obrovská příležitost: rozšiřte si možnosti obchodování, rozšiřte si arzenál technik a nástrojů. S jedním jediným postupem totiž vystačí pouze Baf, kterého kromě jeho buřtů nic jiného nezajímá 🙂

Využijte příležitost, protože Romanův kurz bude startovat přesně poté, co skončí můj komoditní. Pokračovat dál s čerstvými vědomostmi je nelepší investice, jakou může člověk udělat: investice do vlastních dovedností a schopností. V neděli spreadový kurz Roman rozebere podrobně, buďte u toho.

Mějte se fajn a ať se $$ hrnou !

 

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Profilový obrázek verakosinova210@gmail.com napsal:

  Zdravím všechny,co se podílejí na kompletním přenastavení mé hlavy!!!!
  Vážení, ráda bych absolvovala i kurz Romana,ale přesto že jsem ženská už prostě víc nedám-3směnný provoz,vedlejšáky-relax, pidi domácnost,občas vnučka a starší otec.
  Jsem začátečník,od června mi obchodování dalo něco přes 100tis,půlka padla na předešlé ztráty-poučení.DÍKY ZA TO!!!
  Spousta pojmů mi nic neříká a tak hledám na netu.PC jsem pouhý uživatel pokus omyl.Tož budu trochu pomalejší.
  Od května mi konečně dají v práci půl úvazku,věřím,že tak budu mít víc času!!!
  Díky za trpělivost a možnost se zeptat!!!
  Mějte se nádherně a opatrujte se!!!
  Věra Kosinová

  • Profilový obrázek Ivan napsal:

   Ahoj, Romanov ani žiadny iný kurz ti nikto nezoberie, máš k nemu stály prístup. Kľudne si ho kúp. Môžeš ho robiť ako dlho len chceš. Na fóre nájdeš vždy podporu a keby to nestačilo a nebudeš niečomu rozumieť, spýtaš sa Romana. Ešte sa mi nestalo, že by mi niekto z Finakadémie, alebo aj skúsenejších kolegov neodpovedal na nejakú otázku. A to nielen ohľadom kurzu ale aj obchodov, kde išlo o slušné prachy. A ešte odporúčam pripojiť sa do FB skupiny – tam je tá komunikácia navyše v reálnom čase. Držím palce!!!

 2. Profilový obrázek rosta.hroza@email.cz napsal:

  Ahoj Věro. Protože „mám na hlavě“ tak před tebou se vší vážností, smekám. Takový zápřah, to by umořilo koně. Ale ženská prej vydrží víc než člověk.
  Jsem už starej dědek a taky jsem se na to dal. Kdybyste potřebovali dědečka do domácnosti tak se ozvi.

  Zdraví a mnoho úspěchů přeje
  Rosťa Hroza

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.