KOMODITY: Varovné signály

Commitments of traders je skutečně mimořádně silný nástroj, který může komoditnímu traderovi hodně napovědět. Nicméně… Nicméně… Věci nefungují tak jednoduše, jak bychom si přáli a mechanické obchodování z reportu odvozeného COT indexu nemusí vždy fungovat tak, jak bychom si přáli.

Proto v rámci svého obchodování sleduji tři varovné signály, které mě často dokáží včas upozornit, že na použití Hujerovy věty („Už je čas!“) je ještě brzy. S jedním z těchto signálů vás seznámím. V rámci Komoditních edukativních tipů se cíleně vyhýbáme shortování ropy, ropných produktů, kakaa a také pomerančového koncentrátu a to přesto, že COT index naznačuje obrat růstového trendu a možný pokles cen těchto komodit, držíme se stranou.

Podívejme se na grafy těchto komodit se zobrazeným COT Indexem

ROPA:

HEATING OIL:

KAKAO:

Na všech těchto grafech COT Index již drahnou dobu signalizuje pokles cen, který se ovšem nekoná a místo něj trh pokračuje v silném růstu. Přesto jsem ani v náznaku neuvažoval o tom, že bych takový obchod otevřel. Proč?

Podívejme se na stejné grafy ještě jednou. Jen jsem do nich přidal graf vývoje čistých pozic skupiny large traders. Zamyslete se, co mají všechny tyto grafy společné.

ROPA:

HEATING OIL:

 

KAKAO:

Je to vidět na první pohled. Čisté pozice large traders nadále silně rostou. Ti, kteří živí trend svými nákupy mají stále silný apetit a nejenže s nákupy nepřestávají, oni dokonce tempo svých nákupů zrychlují! Takovému vývoji se do cesty stavět nehodlám. K tomu abych o otevření pozice začal reálně uvažovat, chci vidět přinejmenším zvolnění těchto nákupů, nebo v lepším případě to, že large traders začínají svoje pozice otáčet. Což se ovšem neděje. Ne nadarmo říkal Larry Williams, že čisté pozice large traders jsou z velké části oknem do budoucnosti a ukazují nám, kam se budou ceny komodity v blízké budoucnosti pohybovat.

Je to stejné jako s vlnami na moři, nebo přílivem a odlivem. Vlna se vždy valí proti břehu a dokud má dostatečnou sílu a energii k pohybu vpřed, pak se valí dál. V určitém místě začíná tyto své vlastnosti ztrácet až se její pohyb dopředu zastaví a voda se začne vracet do moře. Stejné je to i v našem případě. Dokud se valí vlna způsobená nákupy (prodeji) large traders, je dobré ji ustoupit a vyčkat až zeslábne. Teprve potom začít uvažovat o vstupu obchodu.

 

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

 

Pro zájemce o komoditní obchodování otevírám 27. listopadu dvoutýdenní kurz, který bude zcela zdarma. K účasti v kurzu je nutná pouze registrace zde

 

_____________________________

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
  1. alena napsal:

    Dobrý den Vašku, absolovala jsem na jaře váš komoditní kurz complete. Také používám Tradingview. Chtěla jsem se vás zeptat, kde je možné získat indikátor net pozici large traders pro Tradingview. Děkuji.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů