Komodity: Stávka Francouzů a dotazy z mailu

Návrat z Ria jsem si odložil o několik dnů. Fajn podnebí, prima pláže, krásné dívčiny. Odlet se blížil. Jenže co čert nechtěl, Frantíci se rozhodli zase stávkovat. Letadla Air France nepoletí. Takže hurá přebookovat letenku, najít příčetnou leteckou společnost …. a rovnou jsem si prodloužil pobyt v hotelu.

Hledej pozitiva

Frantíci stávkují, já si dám drink a než mi poletí náhradní letadlo, zabruslím do mailu. Nakupilo se jich hodně. Beru tedy stávku jako pozitivum, dostal jsem se aspoň k mailu.  Poměrně velkou část tvoří dotazy na použití opcí pří obchodování komodit.

Shrnu základní důvody, proč by měl každý komoditní obchodník opce znát:

  1. nulový margin při správně zvolené strategii
  2. můžeme obchodovat i drahé trhy
  3. jasně definovaný RRR
  4. automaticky stanovený Stop-loss (při long opci)

Vychytávka

Rád obchoduji komodity v extrému. Znáte to: Ropa extrémně přeprodaná, zlato extrémně překoupené. Jenže : Troufnete si vypálit do trhu long nebo short futures? Možná 1 nebo 2 kontrakty. A máte vybrakovaný margin, na malém účtu. Jenže s opcí si můžeme dovolit daleko víc. Margin nás přestává trápit – a najednou si podle vývoje COT můžeme dovolit přidávat a ubírat pozice.

Miluje trendující komodity. Dobře se do trendů naskakuje. Miluju dlouhé trendy, které vedou do extrémů – mohu si zde díky opcím zahrát i na cenách, kam se komodita na 99% vůbec nedostane!

Přiučit se zdarma

Praxe je nejlepší učitelka, ale základy opcí si můžete osvojit během těchto 14ti dnů. Martin Kopáček od pondělí dal k dispozici opční kurz zdarma. Doporučuji využít a pochopit, co Martin ukazuje. Uvidíte příklad s akcií XOM, ale zkuste si představit třeba …. ropu 🙂

Začne vám svítat…

Z letiště tento článek do Čech odesílá

Vašek

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.