KOMODITY: Skotačivý týden za 700 dolarů

Když píšete tři roky každý týden článek de facto o tom samém a v posledním roce to ještě rozvádíte každý týden dalším videem, máte pocit, že jste už všechno napsali a obtížně se vám hledají témata. Zejména v týdnech, kdy se toho až tak moc neděje. To je přesně můj případ ten to týden. Proto nebudu tentokrát tak ucelený jako obvykle a budu spíše přeskakovat z tématu na téma.

Minulý týden pro mě byl hodně skotačivý. A to jak na burze, tak v životě. V průběhu jednoho týdne jsem byl v Ostravě, Vyškově, Praze, Plzni a nakonec jsem zakotvil na Šumavě. A věřím, že jsem tu zakotvil na delší dobu. Plán je přežít tu léto a na přelomu září a října si jet teplé dny plné sluníčka zase někam prodloužit. Kam ještě nevím. Uvidíme. Hezkých míst je na Zemi spousta.

Skotačivost na burze se projevila mimořádným počtem obchodů na futures. Běžně obchoduji spíše střídmě. Chtěl jsem ale něco vyzkoušet. Letošní rok je složitý v tom, že neposkytuje příliš dlouhé trendy a jakékoli hrdinství v podobě delšího držení pozice je více než často po zásluze potrestáno. To může vadit zejména při konzervativních vstupech, které reagují na pohyb trhu přece jenom o něco později. Našel jsem možnost, jak vstupovat do obchodu mnohem dříve, tedy také s nižším potenciálním stop-lossem. Jen je to potřeba vyzkoušet a to jinak, než obchodováním nepůjde. Detaily toho, co mně vrtá hlavou, znají předplatitelé komoditních edukativních tipů. Jak to dopadlo?

Ukazovat výsledky obchodů výpisem z účtu je pro některé lidi vždy minimálně dvojsečné. Když výpis ukážete a je plusový, chlubíte se. Když jsou na výpisu ztráty, pak nic neumíte.  Když výpis neukážete, tak jen tak tlacháte a asi vůbec neobchodujete.

  Výsledky uplynulého týdne ukazuje obrázek. Obchody, které jsem udělal, mně přinesly přibližně 700USD. To je hezké číslo, jen je tedy týden příliš krátká doba na to, abych mohl vynést nějaký soud. Možná po několika měsících. Na konci léta budu nejspíš moudřejší. Život tradera je neustálé zkoumání, učení se a testování. Nikdy to neskončí. Tím si můžete být jistí. Jen to učení se a zkoumání můžete dělat tam, kde vy sami chcete. Na Šumavě, na Mauritiu, doma, nebo Thajsku.

Nový COT report nepřinesl nic mimořádného. Ukázal spíš to, jak jsou trhy aktuálně podivné. Pohled na ropu, ale nejen na ni, ukazuje jak commercials nakupují ropu, která je podle hodnotového indikátoru evidentně drahá. Stejně tak je to u plynu a třeba stříbra. V takových případech se komoditou dál nezabývám. Trh, kterému momentálně nerozumím, nebudu obchodovat. Propad kakaa nepřekvapil. Trh na něj byl už delší dobu nastaven. V rámci KETu jsme o kakau v uplynulých měsících často mluvili. V následujících týdnech bych se nedivil poklesu cen kávy a třeba také bavlny.

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

 

_____________________________

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

 

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

 

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.