KOMODITY: Platina na vzestupu

Původně jsem si říkal, že možná navážu na článek z minulého týdne a napíšu cosi jako „Tisíc dolarů týdně – díl druhý.“ Trh nedal. Ale nebylo to daleko, nu což… To, co se na trhu stane v následujících hodinách nikdo netuší. A nemůžeme to ani nijak ovlivnit. Někdy jsou roky vyloženě dobré. Nabízejí dlouhé trendy, v nichž se dá vydělat opravdu hodně peněz. Někdy se naopak trendy nekonají, a dobrému výsledku vede vybírání nižších částek a opatrnost při obchodování. Letošní rok patří zatím do té druhé skupiny. A to nejen v komoditách.

Proč tady vlastně brečím? Mám otevřený zajímavý obchod na platině. Základem je pochopitelně tradiční set-up založený na výstupu COT reportu.

Skupina commercials se po několik měsíců trvajícím poklesu cen platiny stala na trhu silnými kupci. Není možná bez zajímavosti, že se tomu tak stalo na vyšších cenách než v posledním případě, na konci loňského roku. Hodnotový indikátor (spodní křivka) ukazuje, že je platina podhodnocená a large traders zvolnili své prodeje. To je zpravidla velice dobrá příležitost.

Sezónní graf ukazuje, že v tomto čase by mohly ceny platiny prošít několik ziskový dní, či týdnů a ani fundamentálně na možném nákupu platiny není nic špatného.

Platinu a možnost jejího nákupu jsem pro předplatitele Komoditních edukativních tipů rozebíral v minulém týdnu. Jediným problémem pro otevření obchodu bylo to, že klasický vstup byl poměrně daleko a můj týden byl plný královské hry, která mě díky svému rozvrhu prakticky nikdy nepustila k počítači v průběhu hlavního obchodování.

Nakonec jsem ale obchod přece jenom otevřel. Zde se omlouvám všem KETařům, že jsem ho dopředu neavizoval. Testuji teď úplně nové vstupy do obchodů, které by mohly být užitečné právě v takových trzích jaké panují letos. Bez velkých trendů a pohybů. Jsou evidentně spojeny s vyšším rizikem než mé klasické vstupy, a než s nimi vyjdu na světlo světa a dám je veřejně k dispozici, bude to ještě chvilku trvat. Klidně jsem mohl dostat „do řepy“, zatím se s těmi vstupy učím pracovat. Po pondělním nočním růstu jsem byl té tisícovce už hodně blízko, ale Mr. Market nedal… Prozatím… Tak nemáme druhý díl „Tisícovky týdně“.

Aktuálně se moje pozice pohybuje v solidním zisku a SL už mám přesunutý nad bod vstupu, a riziko je tedy již minimální.

 

 

 

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

 

_____________________________

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Michael Pavlica napsal:

  Dobrý den pane Pech mám dotaz ohledně Vašich Komoditních edukativních tipů.U jakého brokera si mám založit účet,kolik financi potřebuji do začátku a jak velké pozice se otevírají.Děkuji Michael Pavlica

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Dobrý den pane Pavlico, díky za dotaz. Samotné Komoditní edukativní tipy (KET) nejsou podmíněny založením obchodního účtu, nebo nějakou konkrétní výší investice. Každý týden prezentuji svůj náhled na komoditní trhy a také svoje obchody a otevřené pozice, které z tohoto náhledu vycházejí. Mnohé z nich otevírám a uzavírám de facto on-line. V rámci KET je část také věnována správě portfolia o velikosti 10.000USD za pomoci ETF, minikontraktů a konzervativních komoditních spreadů.

   Z mého pohledu je asi nejlepší otevřít účet u Interactive Brokers, nebo pokud chcete mít stejné podmínky a k tomu komunikaci v češtině, pak bych zvolil IQ Trade.

   Mějte se hezky

   Vašek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů