KOMODITY: Obchod za 150.000. Kdo z vás ho má?

Před nějakým časem jsem de facto on-line informoval o tom, že společně s našimi kolegy otevíráme krátké pozice na sójovém oleji.

O důvodech této spekulace na pokles ceny jsem informoval ve zmíněném článku poměrně obšírně a absolventi mého kurzů jsou postupem analýzy trhu seznámeni do nejmenších detailů. Nebudu to tedy již opakovat.

O konkrétním vstupu do obchodu jsem informoval své kolegy prostřednictvím e-mailu jen několik minut po otevření pozice.

Soja sype: Zavíráme pozice a sbíráme zisky!

Ceny sójového oleje se skutečně vydaly podle mého předpokladu prudce dolů a postupem času se podívaly dokonce pod hodnotu třiceti bodů.

Vzhledem k tomu, že jsem na svém obchodním účtu měl obchod otevřený ve více kontraktech, tak jsem s pokračujícím poklesem ceny komodity pozice postupně zavíral.

I o tom jsem dával všem zúčastněným vědět pomocí mailů.

První zisk: +2.800 USD

První výstup s větší částí pozice proběhnul po jednom týdnu a přinesl mi v realizaci téměř 2.800 dolarů. Potvrzení výstupu ukazuje společně s dalšími (ziskovými i ztrátovými obchody toho týdne výpis z mé obchodní platformy.

Další dva kontrakty jsem odhazoval na ceně 31,82, o čemž jsem informoval v pravidelném pondělním videu. Tento výstup mně přinesl dalších 2.400 dolarů.

V trhu jsme byli jen s jedním kontraktem a stoplossem posunutým na úroveň 33,05 a dalším otevřeným ziskem cca 1.500 dolarů.

Jak je vidět, pokles ceny sójového oleje byl opravdu masivní a spolu s ním je velice příjemný celkový zisk 6.740 USD, tedy 153.000 Kč.

… a taky bavlna!

Stejný analytický postup jsme použili při analýze trhu s bavlnou. I tam jsem otvíral krátkou pozici, nicméně moje přesvědčení o síle obchodu zde bylo mírně nalomené. I proto jsem z části pozice vystoupil poměrně rychle se ziskem cca tisíce dolarů.

Toto vše si ukazujeme v bezplatném kurzu, který dnes pokračuje už druhou lekcí.
Kdo ještě nejste na palubě, můžete naskočit tady, zítra s třetí lekcí dostanete i všechny předchozí.

Komoditám zdar!

Vašek

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.