KOMODITY: Obchod za 150.000. Kdo z vás ho má?

Před několika týdny jsem de facto on-line informoval o tom, že společně s našimi kolegy sdruženými v Komoditních a spreadových edukativních tipech otevíráme krátké pozice na sójovém oleji. O důvodech této spekulace na pokles ceny jsem informoval ve zmíněném článku poměrně obšírně a absolventi mého kurzů jsou postupem analýzy trhu seznámeni do nejmenších detailů. Nebudu to tedy již opakovat.

O konkrétním vstupu do obchodu jsem informoval své kolegy prostřednictvím e-mailu jen několik minut po otevření pozice. Ceny sójového oleje se skutečně vydaly podle mého předpokladu prudce dolů a postupem času se podívaly dokonce pod hodnotu třiceti bodů. Vzhledem k tomu, že jsem na svém obchodním účtu měl obchod otevřený ve více kontraktech tak jsem s pokračujícím poklesem ceny komodity pozice postupně zavíral.

I o tom jsem dával všem zúčastněným vědět pomocí mailů. První výstup s větší částí pozice proběhnul po jednom týdnu a přinesl mi v realizaci téměř 2.800 dolarů. Potvrzení výstupu ukazuje společně s dalšími (ziskovými i ztrátovými obchody toho týdne výpis z mé obchodní platformy.

Další dva kontrakty jsem odhazoval na ceně 31,82, o čemž jsem informoval v pravidelném pondělním videu. Tento výstup mně přinesl dalších 2.400 dolarů a aktuálně jsem v trhu již jen s jedním kontraktem a stoplossem posunutým na úroveň 33,05 a dalším otevřeným ziskem cca 1.500 dolarů.

Jak je vidět, pokles ceny sójového oleje byl opravdu masivní a spolu s ním je velice příjemný také aktuální otevřený profit, který se pohybuje na 6.740 dolarech taky kolem 153 tisíců korun.

Stejný analytický postup, o který jsem se se svými studenty podělil v rámci svých kurzů a Komoditních a spreadových edukativních tipů, jsem použil při analýze trhu s bavlnou. I tam jsem otvíral krátkou pozici, nicméně moje přesvědčení o síle obchodu zde bylo mírně nalomené. Důvody jsem kolegům opět sdělil v pravidelném videu. I proto jsem z části pozice vystoupil poměrně rychle se ziskem cca tisíce dolarů.

Druhý kontrakt stále držím s poměrně blízkým stoploss pokynem, který mně zaručuje to, že ani na bavlně ztrátový nebudu. Na jakou komoditu si brousím zuby teď. Ti informovaní už vědí…

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.