KOMODITY: Co to je?

Je to zbabělost, opatrnost, nebo jsou to prostě jenom zkušenosti? Není moc věcí, které bych chtěl v tomto trhu obchodovat. A to i v případě, že je „všechno v pořádku“ COT index ukazuje, co má, komodita je levná a i další „udělátka“ ukazují, že by to mělo jít. Proč? Mám dojem, že trh se v posledním týdnu nebo dvou neřídí podle tradičních orientačních bodů, ale spíš jej ovládá sentiment. Podívejte se na graf akciového indexu a potom na cenové grafy ostatních futures.

Když jsem si to asi před týdnem a něco uvědomil, spadla moje chuť k obchodování většiny komodit k bodu mrazu. Ve zkratce: Kam se pohne SP500 tam se pohne ropa, sójový olej, bavlna, australský a kanadský dolar, britská libra, společná evropská měna a určitě by se našlo ještě něco dalšího. A akciový trh je teď mimořádně vrtkavý. V nadsázce se již nehovoří o býčím, nebo medvědím trhu, ale o trhu klokaním. Velké skoky na růstné strany, po nichž se jiné trhy opičí. Této hry se nechci účastnit. Počkám, až se věci zklidní.

Je tady ale jedna vyjímka, o níž jsem v pondělí informoval kolegy obchodníky v rámci Komoditních a spreadových edukativních tipů. Tou vyjímkou je Bohem zapomenutý pomerančový koncentrát. Ten si chodí prakticky vždy svoji cestou a na to co zrovna hraje na velkých jevištích, se vůbec neohlíží.

Tradiční graf ukazuje situaci, která na pomerančích odehrála v minulém týdnu. Zapomeňte prosím na poslední úsečku a reakci indikátorů na ni. Je to úsečka pro tento týden, který právě začal a o víkendu jsem jí neměl k dispozici, neb moje věštecké schopnosti jsou jen skromné.

Trh s koncentrátem se hodně dlouho pohyboval v celkem dobře viditelném sestupném trendu. V posledních několika měsících ale vyprodukoval dramatickou růstovou korekci, v jejímž průběhu posílil o třicet procent. Commercial jsou aktuálně extrémně silní prodejci (horní křivka od cenovým grafem) a komodita byla ještě o víkendu evidentně drahá.

„Souindikátoří“, které používám na signalizaci možné změny trendu, naznačilo, že se dostáváme do situace, v níž může růstová korekce ztratit na síle a možná také skončit.

Na trhu panuje extrémně nízký open interest (silná černá čára) a commercials z trhu odcházejí (snižují svoje čisté pozice), což je také indikace možné změny trendu. A také index akumulace ze strany large traders má za to, že už si tato skupiny „nahrabala“ dost a large traders by mohli začít svoje zisky realizovat a začít prodávat.

Přinejmenším v minulosti to tak prakticky vždy fungovalo. Při použití vstupu, o němž jsem v rámci pravidelného pondělního videa hovořil, je pozice aktuálně v zisku kolem 750 dolarů na každý otevřený kontrakt.

Na rovinu říkám, že já sám jsem obchod neotevřel. Snad proto, že jsem na obchodování pomerančů díky nízké likviditě již před nějakým časem zanevřel. Jsem ale rád, že se hned několik mých kolegů odebírajících Komoditní a spreadové edukativní tipy na pomerančové vlně již veze a vydělává na ní zajímavé peníze.

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.