KOMODITNÍ SPREADY: Rozbouřené vody

Opět uběhl týden a trhy jsou velmi volatilní. Bavil jsem se nedávno s kolegou obchodníkem. „Člověče snažím se pořád a co jedním obchodem vydělám, to druhým zase ztratím“ říkal mi. No já to mám nyní podobně.

Čí účet přežil, je vítěz

Ano, myslím že obchodníci, kteří se chovali uvážlivě a svou alokaci „nepřehnali“, se mohou považovat za vítěze. Stálo to sice nějaké peníze, ale nesnažte se je rychle vydělat zpět. Povede to k většímu riziku a nejspíš ke ztrátám.

Psychologie

Ano. Naše přirozenost nás nyní pohání do rizikovějších obchodů, které by nám mohly vrátit případné ztráty. Nynější stav trhů, ale nepřeje klidnějším obchodům. Rychlé růsty střídají rychlé poklesy. Je to dáno různými prohlášeními politiků a centrálních bank. Dnes večer ( čtvrtek ) jsem se zájmem sledoval prudký růst ropy za 25,92 na 28,28 během pár desítek vteřin a za několik miunut byla cena opět na ceně 26,15 USD/barel. Mluvím o ropě WTI. Kdo tam měl Stop Loss, byl „vymeten“ během pár minut. Na takovém trhu je to finančně i psychicky velmi náročné.

TWS – přes 2 body za 2 minuty

Ještě detail minutového grafu

TWS detail extrému

Dotazy

Dostávám spoustu dotazů na vše možné. Od komodit po akcie. Kde vidím dno akciového trhu, zde je již čas nakupovat či vypisovat opce. Byť jsem již pár krizí zažil, tedy jsem možná psychicky odolnější, ale rozhodně nejsem děd Vševěd, i když v květnu budu DĚD 🙂 Jestli mohu něco doporučit, je možná lepší snížit nyní angažovanost na trzích. Tím myslím množství a velikost obchodů. Prostě si odpočinout, pokud byly minulé dny pro Vás náročné.

Otočení akciových trhů

Otočení trhů?

Co se týká akciových trhů, tak myslím, že hlavním impulsem pro otočení, bude až nalezení léku a posléze vakcíny na COVID-19. Tento interval nedokážu predikovat. Osobně si ale myslím, že na nákupy akcií je čas. Ale sem pouhý absolvent strojní průmyslovky, tedy moje mínění berte prosím, jako jeden z mnoha názorů.

Ahoj Roman, ať se daří

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.