KOMODITNÍ SPREADY: Jak na trzích vítězit

Tak můžeme burzu milovat, může to být koníček, ale ruku na srdce, děláme to hlavně pro zisk. Začátky jsou většinou intuitivní a ne moc úspěšné. Začínající obchodník či spekulant hledá co vlastně obchodovat. Takzvaně skáče z forexu na akcie, z nich na komodity, pak vyzkouší opce, následně objeví komoditní spready.

Nikde zlatý grál !!!

nikde zlatý grál

Nikde to ale není tak lehké jako ve filmu a už vůbec nejsme hned milionáři. Kde je chyba? No ono to je na jednu stranu rutina, ale není to rozhodně pro lidi bez trpělivosti se učit a z případných chyb se poučit. Každá věc, jak to tak již v životě bývá, má své klady a zápory. Na burze tomu není jinak. A je jen na nás je, abychom si dokázali vybrat ty klady a dokázali je proměnit v naší výhodu a budoucí zisky.

Bez učení a zkušeností to nejde

bez učení to nepůjde

Abychom však mohli hledat a hlavně najít ty klady obchodních instrumentů a následně je efektivně využít, musíme je nejdříve dobře nastudovat, pochopit a následně v praxi vyzkoušet. Zkušenosti Vám nikdo jiný do hlavy nedostane, jen vy a trh. Můžete nějaké zkušenosti částečně převzít od svých mentorů, ale zažít si je na trzích, je nezbytné pro úspěch v dlouhodobém horizontu.

Fakta hovoří jasně

vítězství na trhem s výhodami

Akcie dlouhodobě rostou, tak je přece nebudu dlouhodobě shortovat – spekulovat na pokles. Výhoda trhu je obchodovat LONG a to nejlépe po korekcích

Komoditní spready – dlouhodobě těží z contanga, tedy dlouhodobě rostou bear spready, nebudu tedy dlouhodobě držet bull spread. Pravda je tedy inverzní k akciím. Bear spread má největší potenciál po silném růstu komodity. Tedy vlastně opak korekce u akcií.

Opce – mají časový rozpad hodnoty, raději tedy budu z této vlastnosti těžit a spíše je vypisovat. I to však má několik důležitých pravidel, které je nutno dodržovat. Tedy jistě nebudu dlouhodobě riskovat s výpisem nekryté CALL opce. Zato rád vypíšu PUT opci na levné komoditě nebo akcii.

Ziskový mix je super

samo se to neudělá

Pokud znáte všechny tyto nástroje a „nápovědy“ k nim, dodržíte rozumný money management, bude slušně vydělávat. Jen musíte krotit svoje „touhy“ a „emoce“. Psychologie je 70% Vašeho úspěchu. A pokud dokážete výhody těchto tří nástrojů ještě rozumně kombinovat, nemám o Vás strach. Budete na burze úspěšní a v životě spokojení. Ale vždy pamatujte na jedno, peníze nejsou všechno. Na světe existují i větší hodnoty, ale s penězi je ten život tak nějak příjemnější !!!

Ahoj Roman, ať se daří

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.