Komentář k trhu SPY 8.5.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden se trh pohyboval u VAH, tedy horní linie oblasti hodnoty. V pátek se však dostal o něco výše, kde i uzavřel. Roční POC se stále nachází na hodnotě 234,96. SPY tak v pátek vystoupil ze své rovnovážné oblasti a předpokladem je, že by mohl otestovat all-time-high. Co se týče ročního VWAP, linie je stále rostoucí, což značí pokračující uptrend.

Roční MP: roční vývoj, výrazný prodejní výběžek, pohyb v posledních 2 týdnech poblíž VAH

Roční MP: roční vývoj, pohyb v posledních 2 týdnech poblíž VAH

Roční VWAP: dosavadní vývoj, rostoucí linie = longový náhled

Roční VWAP: dosavadní vývoj, rostoucí linie = longový náhled

Měsíční profil

Minulé pondělí se začal tvořit nový měsíční profil. Týden skončil s oblastí hodnoty i POC výrazně výše než v předchozím měsíci. Z měsíčního pohledu tedy máme longový náhled na trh. Profil se prozatím tvoří jako „D“ profil, tedy rovnovážný. Příští týden se nám utvoří měsíční IB a budeme si tak moci poznamenat její důležité násobky, které budou fungovat jako S/R úrovně.

Měsíční MP: měsíční vývoj, březnový prodejní výběžek, posun POC a VA

Měsíční MP: měsíční vývoj, březnový prodejní výběžek, posun POC a VA

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se vytvořil na velmi podobných úrovních, jako týden předchozí. To potvrdilo mou predikci z minulého článku o tom, že trh je nastaven spíše na pohyb do strany. POC i oblast hodnoty jsou také na podobných úrovních. Nicméně páteční závěrečný „výstřel“ vzhůru nám ukazuje zřejmě pokus o atakování nových highs. POC minulého týdne je na úrovni 238,53 a bude tak tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC na podobné úrovni jako předchozí týden

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC na podobné úrovni jako předchozí týden

Shrnutí

Ačkoliv se trh za posledních 14 dní pohyboval spíše do strany poblíž vrchní linie roční oblasti hodnoty, dle vyšších časových pásem je stále v růstovém nastavení. Páteční pohyb nad roční VAH předznamenává snahu atakovat nová maxima, proto v nejbližších dnech očekávám testování dosavadních maxim a určitě nebudu vypisovat žádné blízké a krátkodobé calls.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *