Komentář k trhu SPY 24.4.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden skončil mírným růstem. Trh si po volatilnějším období vybírá oddechový čas a obchoduje se v užší rangi. Z ročního pohledu se trh stále nachází ve své oblasti hodnoty, poblíž POC na 234,96. Je tedy v momentální rovnováze. Otevřené singles jsou stále mezi 231,60 – 230,93 a 230,61 – 229,70. Trh v týdnu zareagoval na nákupní výběžek a opět na linii VWAP, na což jsem upozorňoval v minulém článku. Linie VWAP, jako důležitý support, je stále mírně rostoucí a potvrzuje nám tak mírně pozitivní náhled na vývoj trhu.

Roční MP: roční vývoj, test nákupního výběžku

Roční MP: roční vývoj, test nákupního výběžku

Roční VWAP: opětovný odraz od linie VWAP

Roční VWAP: opětovný odraz od linie VWAP

Měsíční profil

Dubnový profil stále tvoří ukázkové „D“. U jeho high se nachází výrazný prodejní výběžek a tak by mu v rámci symetrie „slušel“ i podobný nákupní výběžek u low. Z tohoto důvodu by se tedy dala očekávat korekce někam k 231,80. Obchoduje se uvnitř oblasti hodnoty, trh je tedy aktuálně v rovnováze. S/R úrovně platí stále, jak jsem je uvedl v minulém příspěvku.

Měsíční MP: rovnovážný profil, vyznačená symetrie

Měsíční MP: rovnovážný profil, vyznačená symetrie

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se vytvořil kompletně uvnitř předchozího profilu s POC na podobné úrovni, tj. na 234.  Bude tak tvořit týdenní support. Rovněž oblast hodnoty má podobný rozsah. U low profilu se nachází menší nákupní výběžek.

Týdenní MP: týdenní vývoj, nákupní výběžky, týdenní POC

Týdenní MP: týdenní vývoj, nákupní výběžky, týdenní POC

Shrnutí

Z pohledu všech časových rámců je trh aktuálně v rovnováze. Dá se tak očekávat, že pokud nepřijde výraznější impuls, tak následující vývoj bude spíše do strany v menší rangi, pravděpodobně s testem měsíční symetrie. Čím déle však tento stav bude trvat, o to větší pohyb nás čeká v budoucnu při proražení oblasti hodnoty jedním nebo druhým směrem. Na toto je potřeba myslet.

Vzhledem k tomu, že se příští týden chystám na krátkou dovolenou mimo svůj tradingový PC, tak pondělní článek tentokrát neočekávejte 🙂

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *