Komentář k trhu SPY 5.12.2016 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden trh sice prorazil dosavadní maxima, ale jen krátce a týden byl tak spíše ve znamení korekce. SPY se po vyplnění singles dostal až k swing highs, které jsou „vystrčeny“ ze srpnové range, kterou nyní beru jako významnou support oblast. SPY začal korigovat hned v pondělí, takže se nenaplnil scénář o odrazu poblíž 222,50, který jsem předesílal v minulém článku. Každopádně však na trh dorazila korekce a mohli jsme tak vypisovat put spready pod srpnovou range.

Pro zopakování uvádím důležité hladiny: Rezistencí nadále zůstává 200 % IB na 222,79. Aktuálními supporty z hlediska ročního MP bude srpnová range mezi 219 – 217, 1.SD VWAP na 217,05, POC na 216,04, 150% IB na 212,39 a pak malý nákupní výběžek kolem 208,40.

Roční MP: aktuální vývoj, důležité S/R úrovně z ročního pohledu

Roční MP: aktuální vývoj, důležité S/R úrovně z ročního pohledu

Měsíční profil

Listopadový profil zakončil jako trendový. Zanechal oblasti singles, které budeme do budoucna pozorně sledovat, dokud se nezaplní. Minulý týden se nám začala tvořit prosincová IB, která bude dokončena tento pátek. Stále tak platí S/R úrovně z minulého článku. První dva dny prosincového profilu se vytvořily uvnitř oblasti hodnoty měsíce listopadu. Pro připomenutí uvedu nejbližší supporty a rezistence. 150 % IB směrem vzhůru, tedy rezistence, je na 223,27. Supportem pak budou singles kolem 215 a pak kolem 211,20. Dále nákupní výběžek měsíce července mezi 207,05 – 207,71. V případě většího poklesu by měl trh zpomalit u VAL měsíce června na 206,50. 150 % IB směrem dolů je pak až na 203,38.

 

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na obrázku je dobře vidět, jak trh zareagoval na týdenní support, tedy POC minulého týdne a odrazil se k růstu. Napodruhé už to vyšlo a SPY se dostal až k VAH předminulého týdne, kde prozatím svůj pokles ukončil. To vše v kombinaci s klasickou technickou analýzou – swing low/swing high. Týdenní POC, tedy rezistence, se nachází na 220,87.

Týdenní MP: reakce na týdenní support + kombinace s klasickou TA, týdenní rezistence

Týdenní MP: reakce na týdenní support + kombinace s klasickou TA, týdenní rezistence

Shrnutí

SPY začal po Trump rallye konečně trochu korigovat. Dostal se tak na hranici srpnové range, kde by mohl po nějakou dobu zůstat. Ačkoliv je nyní hodně nečitelný, budu pokračovat v příležitostech výpisu týdenních put spreadů pod zmiňované support oblasti, protože se nyní nachází v pásmu, kde je předpoklad pohybu do strany… ovšem než přijde důležitý fundament.

 

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *