Komentář k trhu SPY 28.11.2016 – Market Profile®

Roční profil

Po delší době zde máme opět proražení all time high. Trh nelenil a hned v pondělí svůj vrchol razantně prorazil. Přišla tak na řadu varianta, kterou jsem naznačoval v minulém článku, tj. že po razantním průrazu maxim bude srpnová range sloužit jako významná support oblast. A pod ní budeme chtít umisťovat vypsané put spready.

POC se stále nachází v blízkosti 216. Rezistencí nadále zůstává 200 % IB na 222,79, která je již velmi blízko. Aktuálními supporty z hlediska ročního MP budou nově vytvořená singles mezi 219,73 – 219,61,  srpnová range mezi 219 – 217, POC na 216,04, 150% IB na 212,39 a pak malý nákupní výběžek kolem 208,40.

Roční MP: aktuální + předpokládaný vývoj

Roční MP: aktuální + možný předpokládaný vývoj

Měsíční profil

Měsíční profil nám svou šířkou již překonal poslední 3 měsíční profily. POC se nachází stále na 218,15. Pro připomenutí uvedu nejbližší supporty a rezistence. 150 % IB směrem vzhůru, tedy rezistence, je na 223,27. Supportem pak budou singles kolem 215 a pak kolem 211,20. Dále nákupní výběžek měsíce července mezi 207,05 – 207,71. V případě většího poklesu by měl trh zpomalit u VAL měsíce června na 206,50. 150 % IB směrem dolů je pak až na 203,38.

Měsíční MP: měsíční vývoj, rezistence

Měsíční MP: měsíční vývoj, rezistence

Týdenní profil/denní profil

Všechny zmiňované rezistence z předminulého týdne byly hned v pondělí razantně přeskočeny a trh vyrazil výše. Aktuální POC, tedy týdenní support, se nachází na 220,50. Z obrázku týdenního profilu nelze vyčíst nic, co by naznačovalo korekci příští týden.

Týdenní MP: vývoj minulého týdne, týdenní support

Týdenní MP: vývoj minulého týdne, týdenní support

Shrnutí

Trh po vcelku snadném proražení svých maxim pokračuje stále vzhůru. Přiblížil se tak důležitým rezistencím z vyšších časových rámců, tj. rok a měsíc. Zhruba na úrovni 222,50 tak očekávám výraznější zpomalení růstu a mohla by také přijít korekce do srpnové range.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *