Komentář k trhu SPY 21.11.2016 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden trh opět rostl a dostal se tak na dostřel k all time high, kde zareagoval na prodejní výběžky a swing high ze 7.9. a v pátek trochu korigoval zpět. POC se stále nachází v blízkosti 216. Rezistencí nadále zůstává all time high na 219,62 spolu s roční VAH a dvěma prodejními výběžky. Další bude 200 % IB na 222,79. Aktuálními supporty z hlediska ročního MP budou POC na 216,04, 150% IB na 212,39 a pak malý nákupní výběžek kolem 208,40.

Roční MP: aktuální vývoj, důležité úrovně

Roční MP: aktuální vývoj, důležité úrovně

Měsíční profil

Měsíční POC se nám posunul na 218,15, tedy blízko aktuální úrovni, a bude sloužit jako cenový magnet. Existuje tedy předpoklad, že by mohl trh nyní oscilovat kolem této úrovně ve velmi podobném rozsahu, jako byla srpnová range – tedy cca mezi 217 – 219,60. Pro připomenutí uvedu nejbližší supporty a rezistence. 150 % IB směrem vzhůru, tedy rezistence, je na 223,27. Supportem pak budou singles kolem 215 a pak kolem 211,20. Dále nákupní výběžek měsíce července mezi 207,05 – 207,71. V případě většího poklesu by měl trh zpomalit u VAL měsíce června na 206,50. 150 % IB směrem dolů je pak až na 203,38.

Měsíční MP: důležité S/R úrovně

Měsíční MP: důležité S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Co se týče týdenního profilu, tak nám ukazuje, že byl trh v minulém týdnu ve srovnání s dvěma předešlými mnohem méně volatilní a pohyboval se v úzké rangi mezi 216,79 – 219,28, tedy pouhých 2,5 bodu. Týdenní support na 216,34 zůstal i přes svou pondělní blízkost nedotčen. Aktuální POC se nachází na 218,87 a bude tak tvořit týdenní rezistenci. Rezistenci bude také tvořit prodejní výběžek mezi 219,28 – 219,09. Supportem pak bude nákupní výběžek mezi 216,94 – 216,80 a dále POC z předminulého týdne na 216,34.

Týdenní MP: aktuální vývoj, důležité úrovně

Týdenní MP: aktuální vývoj, důležité úrovně

Shrnutí

Trh se opět dostal ke svým maximům a nachází se tak uvnitř srpnové range. Dá se předpokládat, že se v této rangi po testu dosavadních maxim nějakou dobu udrží. V případě prudkého proražení maxim bude tato range sloužit pouze jako support pro další růst. Vzhledem k aktuálnímu vývoji výraznější odmítnutí ceny nepředpokládám a budu nadále obchodovat pohyb do strany.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

Jak vydělat na burze? 

tlacitko

 

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře
 1. sas.martin@seznam.cz napsal:

  Dobrý den,
  děkuji za analýzu. Je velice zajímavá. Rád bych se zeptal, zda je možné někde vidět R/S úrovně a volume profily zdarma? V TSW se volume profily bohužel u SPX nezobrazují?
  Děkuji
  Martin Šašek

  • Jan Vašíček Jan Vašíček napsal:

   Dobrý den Martine, děkuji za reakci. V TWS tento nástroj obsažen není, nebo o tom alespoň nevím. Nicméně existuje varianta, kde to lze vidět zdarma. V software Thinkorswim, který poskytuje zdarma demo lze „písmenka“ i volume profily v trošku omezenější flexibilitě a míře také sledovat a z toho odvozovat S/R úrovně. Možná jsou i další alternativy – tuším, že mi někdo říkal, že se dá na netu vygooglit vizualizace do NinjaTraderu, ale osobně to vyzkoušené nemám, protože mi můj stávající SW zcela vyhovuje.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *