Komentář k trhu SPY 31.7.2017 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu opět posun na nová highs a drobné přiblížení k očekávané rezistenci 200 % IB na 250,76. Z ročního pohledu nic nenaznačuje obratu z longového nastavení trhu. Případnou korekci stále očekávám k hodnotě cca 244, kde se nachází 150 % IB, roční VAH a support dle TA. V těchto úrovních lze předpokládat zvýšenou aktivitu iniciativních nakupujících, kteří případnou korekci pravděpodobně ukončí. Dle VWAP opět žádná výrazná změna. 2.SD VWAP směrem vzhůru aktuálně na 243,27 a objemový výběžek na 243,33 budou rovněž tvořit podpůrný support k výše uvedené úrovni.

Roční MP: roční vývoj, trendline, důležitý support

Roční MP: roční vývoj, trendline, důležitý support

Roční VWAP: roční vývoj, objemový výběžek, druhá standardní odchylka VWAP = support

Roční VWAP: roční vývoj, objemový výběžek, druhá standardní odchylka VWAP = support

Měsíční profil

Měsíční POC se stále nachází na 246,92, to znamená u high profilu. První měsíční rezistence 150 % IB na 248,77 je na dostřel. Pro připomenutí uvádím i ostatní S/R úrovně: Nejbližší rezistence na 150 % IB je na hodnotě 248,77 a 200 % IB na 251,58. Nejbližší support 150 % IB na 237,54 a 200 % IB na 234,73 a poblíž rovněž support dle POC měsíce dubna na 234,96. Mezitím je však support i na 238,86, kde se nachází POC měsíce května.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní POC, stejně jako oblast hodnoty se nachází u high profilu, kde z počátku týdne proběhly největší objemy obchodů a opět výše než v minulém týdnu. POC se aktuálně nachází na 247,65. V minulém týdnu proběhl menší test směrem dolů, který byl velmi rychle zlikvidován krátkodobými reakčními nakupujícími, kteří trh vyhnali zpět k POC předchozího týdne. Páteční uzavírací cena se však nachází pod týdenní rezistencí, tedy pod týdenním POC. Z pohledu týdenního časového rámce je vidět určitá neochota trhu jít výše, na druhou stranu byl pohyb dolů také velice rychle ukončen.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence, nákupní výběžek

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence, nákupní výběžek

Shrnutí

Trh je stále longově nastaven a zatím nic nenaznačuje obrat. Můj plán na výpis put spreadů za shluk supportů mezi 243-244, který jsem uváděl v minulém článku zatím nevyšel z důvodu velmi nízkých prémií. Uvidíme, co nám nabídne tento týden.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *