Komentář k trhu SPY 24.7.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden znamenal pro SPY opět nová highs, když se trh dostal až k 247,44. To už je poměrně blízko důležité rezistenci na 250,76, kterou tvoří 200 % roční IB. Stále je trh v longovém módu a není patrná žádná výraznější akce ze strany dlouhodobých reakčních prodávajících. Trh dodržuje růstový trend dle technické analýzy. Případnou korekci očekávám k hodnotě cca 244, kde se nachází 150 % IB, roční VAH a support dle TA. V těchto úrovních lze předpokládat zvýšenou aktivitu iniciativních nakupujících, kteří případnou korekci pravděpodobně ukončí. Dle VWAP žádná změna. 2.SD VWAP směrem vzhůru aktuálně na 243,01 a objemový výběžek na 243,33 budou rovněž tvořit podpůrný support k výše uvedené úrovni.

Roční MP: roční vývoj, trendline, support line, rezistence dle IB

Roční MP: roční vývoj, trendline, support line, rezistence dle IB

Roční VWAP: objemový výběžek, podpora 2. SD VWAP

Roční VWAP: objemový výběžek, podpora 2. SD VWAP

Měsíční profil

Měsíční profil se nám rozšířil směrem vzhůru nad IB a vytvořil zde nový POC na hodnotě 246,92. To ukazuje na vysoký nákupní apetit (růst za vysokých objemů). Trh se tak přiblížil k první rezistenci 150 % IB na 248,77. Pro připomenutí uvádím i ostatní S/R úrovně: Nejbližší rezistence na 150 % IB je na hodnotě 248,77 a 200 % IB na 251,58. Nejbližší support 150 % IB na 237,54 a 200 % IB na 234,73 a poblíž rovněž support dle POC měsíce dubna na 234,96. Mezitím je však support i na 238,86, kde se nachází POC měsíce května.

Měsíční MP: měsíční vývoj, rezistence

Měsíční MP: měsíční vývoj, rezistence

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je trendový a jeho oblast hodnoty, stejně jako POC je skokově výše než v předchozím týdnu. To nám potvrzuje trendový pohyb. POC se nachází na úrovni 246,82

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC

Shrnutí

Trh je tedy stále longově nastaven, a to jak z vyšších, tak z nižších časových rámců. Vzhledem ke shluku supportů mezi 243 a 244 se budu v případě korekce a zajímavých prémií poohlížet po vypsání put spreadů pod těmito hodnotami. V případě, že by trh tyto úrovně snadno překonal, mohlo by to znamenat změnu fundamentu a nastavení trhu na short.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *