Komentář k trhu SPY 29.8.2016 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu trh opět o něco zvýšil svá dosavadní maxima při úterním růstu, ale pak se opět vrátil do předešlé range a po zbytek týdne se tam udržel. Otestoval tak maxima a v pátek i minima z této range. Tím pádem zůstávají v platnosti všechny S/R úrovně, jak jsem je uvedl v minulém článku. Akorát 1. SD letošního roku se pochopitelně posunula až na 212,85, nicméně stále je poblíž 150 % roční IB a tvoří tak důležitou support úroveň.

Měsíční profil

Co se týče měsíčního profilu, tak opět žádná výraznější změna oproti minulému týdnu. Stále platí měsíční násobky IB, ke kterým se trh během celého měsíce výrazněji nepřiblížil. Tyto hodnoty opět najdete v minulém článku. POC se nepatrně posunul na úroveň 212,83, což nám potvrzuje pohyb do strany.

Týdenní profil + denní profil

Opět trh vytvořil oproti minulému týdnu širší obchodní rozpětí. POC se po delší době posunul tentokrát dolů, a to na 217,50. Páteční pokles se zastavil o mean profilu z 1.8.

Týdenní MP: vývoj týdenních profilů, vývoj POC

Týdenní MP: vývoj týdenních profilů, vývoj POC

Shrnutí

Na vysokých TF pokračuje pohyb do strany. Oproti tomu týdenní profil spolu s vyššími objemy obchodů ve spodní polovině by mohl být předzvěstí možného poklesu.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *