Komentář k trhu SPY 22.8.2016 – Market Profile®

Roční profil

V pondělí trh SPY opět zvýšil svá dosavadní maxima, jinak se však naplnil předpoklad pohybu do strany, kdy trh stále konsoliduje a čeká na výraznější fundament. Supporty a rezistence z ročního grafu tak zůstávají v platnosti, jak jsem je psal v minulém článku. Pro zopakování tedy: nejbližší rezistence bude 200 % IB na 222,81, supportem singles na 214,24 – 214,08 a pak další na 213,42 – 212,52. Na 212,37 je supportem 150 % IB + support dle klasické technické analýzy. Dle ročního VWAP jsou supporty na 213,78 (2. SD minulého roku) a pak 210,57 (1. SD minulého roku).  1. SD letošního roku je na úrovni cca 212 a nachází se tak poblíž 150 % IB – zde tedy očekávám reakci trhu, protože jde o souběh důležitých úrovní.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně

Měsíční profil

Na měsíčním profilu nenajdeme výraznější změnu oproti minulému týdnu, vyjma prodejního výběžku z pondělí, který nám ukazuje nižší ochotu obchodovat na vyšších cenách. POC se nachází na stejné hodnotě, jako minulý týden, tj. na 218,25. Potvrzuje nám tak vývoj do strany i z hlediska objemů obchodů. Pro zopakování uvádím údaje o násobcích IB, jak jsem je uváděl minulý týden: jako rezistence bude sloužit 150 % IB směrem vzhůru na 221,26, jako support pak 150 % IB směrem dolů na 211,89.

Měsíční MP: pohled na měsíční profil, S/R úrovně, prodejní výběžek

Měsíční MP: pohled na měsíční profil, S/R úrovně, prodejní výběžek

Týdenní profil + denní profil

Týdenní profil vytvořil outside svíčku oproti předchozímu. POC se nachází na úrovni 218,37, takže o málo výše než předminulý týden. V pondělí trh vytvořil nová maxima, ale dlouho tam nevydržel a ve středu si „došel“ pro nedokončenou aukci na 217,23, o které jsem psal v minulém článku, že bude sloužit jako magnet.

Týdenní MP: týdenní vývoj, otestování nedokončené aukce

Týdenní MP: týdenní vývoj, otestování nedokončené aukce

Shrnutí

Konsolidace tedy nadále pokračuje. Volatilita je nízká a trh testuje, kterým směrem vyrazit.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře
  1. Robert napsal:

    Řekl bych, že slovo konsolidace se používá v jiných významech. Ale proti gustu…

    • Jan Vašíček Jan Vašíček napsal:

      Copak na to Wikepedie? „Konsolidace (z lat. con-, dohromady a solidus, pevný) znamená upevnění, ustálení, urovnání…“ Ustálení trhu, sdružování objemů na stejných cenách… – nepřijde mi to úplně mimo v tom významu, v jaké jsem jej použil.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *