Komentář k trhu SPY 15.8.2016 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu se naplnil předpoklad mírného růstu, kdy se trh pohyboval prakticky do strany, přičemž trochu posunul svá dosavadní maxima. Supporty a rezistence z ročního grafu tak zůstávají v platnosti, jak jsem je psal v minulém článku. Pro zopakování tedy: nejbližší rezistence bude 200 % IB na 222,81, supportem singles na 214,24 – 214,08 a pak další na 213,42 – 212,52. Na 212,37 je supportem 150 % IB + support dle klasické technické analýzy. Dle ročního VWAP jsou supporty na 213,78 (2. SD minulého roku) a pak 210,57 (1. SD minulého roku) a poblíž je rovněž 1. SD letošního roku.

Měsíční profil

Na měsíčním profilu můžeme vidět, že stále pokračuje konsolidace v úzké rangi z minulého týdne. Stále u high profilu chybí výraznější odmítnutí ceny, tj. prodejní výběžek. Měsíční POC je na hodnotě 218,25 a kolem této hodnoty trh osciluje. Tento POC je výše, než minulý měsíc, ale nikterak výrazně. V pátek se nám dotvořila nová měsíční IB, takže uvádím nové hodnoty jejích násobků. Jako rezistence bude sloužit 150 % IB směrem vzhůru na 221,26, jako support pak 150 % IB směrem dolů na 211,89.

Měsíční MP: vývoj, supporty a rezistence

Měsíční MP: vývoj, supporty a rezistence

Týdenní profil + denní profil

Jak je vidět z přiloženého obrázku, týdenní POC je přibližně na stejné úrovni jako v předminulém týdnu. To nám potvrzuje vývoj do strany. U high profilu chybí výraznější odmítnutí ceny, stejně jako u měsíčního. U low profilu však vidíme nedokončenou aukci na úrovni 150 % IB, kde trh v minulém týdnu zastavil pokles. Tato hodnota bude nyní fungovat jako magnet a trh se sem v budoucnu vydá.

Týdenní MP: vývoj, supporty, rezistence, nedokončená aukce

Týdenní MP: vývoj, supporty, rezistence, nedokončená aukce

Shrnutí

Prozatím tedy pokračuje konsolidace z minulého týdne. Její další pokračování naznačuje týdenní POC, který je téměř na stejné ceně, jako v předminulém týdnu. Trh zřejmě čeká na nějaký významnější fundament, který by rozhodl, jakým směrem se vydat. Mému stylu obchodování tento stav moc nesvědčí, takže se tento týden rovněž nechystám obchodovat.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *