Komentář k trhu SPY 23.10.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden opět výrazně up, a to především díky pátku a reakci na US fundament. To posiluje dosavadní longové nastavení trhu a korekce je v nedohlednu. Ovšem pokud přijde, stále očekávám pokles k 200 % IB a zároveň supportu dle TA, tedy na hodnotu kolem 250. Tato hladina je podpořena i volume výběžkem. Připomínám velké množství singles mezi 253,62 – 250,51, které bude chtít trh zaplnit.

Roční MP: měsíční vývoj, růstový kanál, support zóna

Měsíční profil

Nejprve bych chtěl na pravou míru uvést hodnoty měsíčních S/R úrovní, které jsem chybně uvedl v minulém článku z důvodu špatného nastavení, které se mi vloudilo do vizualizace. Za chybné hodnoty se omlouvám. V původním článku je to již opraveno, ale raději je tedy uvedu znovu. Nejbližší rezistencí 150 % IB je hodnota 257,26, pak 200 % IB na 259,22. Nejbližším supportem dle IB je 150 % IB na 249,35, která navíc koresponduje s blízkým POC měsíce září. Bude se tak jednat o velmi důležitý support. Dalším supportem 200% IB je hodnota 247,33. Jak můžete vidět na obrázku, trh se v pátek přiblížil k první zmiňované rezistenci na 257,25. POC se nachází na hodnotě 254,69, tedy výrazně výše, než v měsíci září. Nezaplněné singles se nachází mezi 253,68 – 252,34. Tvoří tak magnet zónu pro případnou korekci.

Měsíční MP: měsíční vývoj, oprava S/R úrovní

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se vyvíjel v duchu předpokladu z předchozího článku až do pátku, kdy se změnil fundament a trh poskočil výše. POC tak zůstalo spíše v dolní části profilu na hodnotě 255,16, tedy jen o málo výše než v předchozím týdnu. V případě korekce bude tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support

Shrnutí

Změna fundamentu zapříčinila opět překotný růst trhu. Aktuálně je trh nečitelný a nepřepokládám, že blízká měsíční rezistence na 257,26 bude pro trh znamenat zásadní překážku.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů