Komentář k trhu SPY 16.10.2017 – Market Profile®

Roční profil

Trh byl v minulém týdnu opět v longu a opět zvýšil svá highs. Růst však již nebyl tak překotný, jako v předchozím týdnu. Na trhu tedy přetrvává longové nastavení. V případě korekce stále očekávám pokles někam k 200 % IB a zároveň supportu dle TA, tedy na hodnotu kolem 250. Tato hladina je podpořena i volume výběžkem.

Roční MP: roční vývoj, růstový kanál, oblast supportu

Roční MP: roční vývoj, růstový kanál, oblast supportu

Měsíční profil

Minulý pátek se nám dotvořila počáteční rovnováha (IB) měsíce října. Uvedeme si tak důležité S/R úrovně na základě jejích násobků. Nejdříve ale k hodnotě 255,09, kterou jsem v minulém článku uváděl jako důležitou rezistenci s tím, že mě bude zajímat, jak se zde trh zachová. Jak vidíte z přiloženého obrázku, trh ji jen těžko překonával, protože zde bylo přítomno množství reakčních prodávajících, kteří nepustili cenu výrazně výše, respektive ani v pátek trh nad touto hodnotou neuzavřel. Zároveň však nedošlo k výraznému odmítnutí ceny a korekci zpět. Toto by mohla být předzvěst slábnutí longového trendu. Anebo trh pouze nabírá nové síly. Měsíční POC je stále výrazně výše než v měsíci září, což je býčí znamení. Co se týče důležitých S/R úrovní dle IB, tak nejbližší rezistencí 150 % IB je hodnota 257,26, pak 200 % IB na 259,22. Nejbližším supportem dle IB je 150 % IB na 249,35, která navíc koresponduje s blízkým POC měsíce září. Bude se tak jednat o velmi důležitý support. Dalším supportem 200% IB je hodnota 247,33.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, reakce na 300 % IB z minulého měsíce

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, reakce na 300 % IB z minulého měsíce

Týdenní profil/denní profil

Profil minulého týdne už se do značné míry překrývá s týdnem předchozím, což podporuje slábnutí trendu. Rovněž POC, již není tak výrazně výše, tentokrát se nachází na hodnotě 254,91, kde zároveň trh v pátek uzavřel. Profil je ve tvaru písmene „D“, značí nám tedy krátkodobou rovnováhu na trhu, což také podporuje slábnutí dlouhodobého uptrendu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, "D" profil, slábnutí trendu

Týdenní MP: týdenní vývoj, „D“ profil, slábnutí trendu

Shrnutí

Trh je z dlouhodobého hlediska nastaven na uptrend. Krátkodobý vývoj však naznačuje, že tento uptrend slábne. Trh však může pouze sbírat síly na další růst. Proto bych byl s vypisováním call opcí opatrný.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů