Komentář k trhu SPY 9.10.2017 – Market Profile®

Roční profil

Na trhu není oproti předchozímu týdnu žádná výraznější změna. SPY prodělal opět jednoznačně růstový týden a každý den překonal svá dosavadní maxima. Trh při svém růstu zanechává spoustu mezidenních gapů, které nyní budou čekat na vyplnění. V případě korekce očekávám pokles někam k 200 % IB a zároveň supportu dle TA, tedy na hodnotu kolem 250. Tato hladina je podpořena i volume výběžkem. Zatím však korekci nic nenasvědčuje.

Roční MP: roční vývoj, případná support zóna

Roční MP: roční vývoj, případná support zóna

Měsíční profil

Na vytvoření měsíční IB stále ještě čekáme. Ta se dotvoří až tento pátek. Pak si tradičně uvedeme důležité S/R úrovně na základě měsíční IB. Zatím jsou tedy v platnosti hodnoty S/R na základě IB minulého měsíce. Trh se přiblížil k 300 % IB na hodnotě 255,09, kterou jsme si ještě neuváděli, protože byla příliš vzdálená. Vzhledem k tomu, že trh nyní rezistence poměrně slušně ignoruje (což nám dává býčí náhled), neočekávám zde žádnou výraznou reakci. Pokud by výrazná reakce přišla, mohlo by to znamenat slábnutí nákupní horečky a možnou korekci. Budu tedy tuto hodnotu bedlivě sledovat. Rovněž budou důležité i objemy, které se kolem této hodnoty objeví.

Měsíční MP: měsíční vývoj, rezistentní oblast

Měsíční MP: měsíční vývoj, rezistentní oblast

Týdenní profil/denní profil

Profil minulého týdne je výrazně výše, než týdny předchozí. Pochopitelně tak i POC, které se opět nachází u high profilu – předzvěst pokračování longu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, odskočený profil

Týdenní MP: týdenní vývoj, odskočený profil

Shrnutí

Trh je stále nastaven silně long. Jak jsem uvedl výše, aktuálně se nejvíce zajímám o úroveň 300 % měsíční IB, kde jsem zvědav na reakci trhu. Dle toho pak budu moci odhadnout další vývoj.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *