Komentář k trhu SPY 22.5.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl o něco volatilnější, než jsme za poslední dobu zvyklí. Trh nejdříve v úterý dle předpokladu z minulého článku otestoval a zvýšil nová all time highs, když se dostal „na dostřel“ 127,2% násobku roční IB, což je důležitá hladina dle TA. Tam však přišlo odmítnutí a trh během středy spadl až pod úroveň oblasti hodnoty. Ve čtvrtek jej reakční nakupující po zaplnění vytvořeného gapu opět vrátili zpět do oblasti hodnoty a zde se, poblíž POC, udržel i v pátek. POC se nám posunul výše na 238,63. Trh se tedy nyní z ročního pohledu nachází v rovnovážné oblasti poblíž své férové ceny. Optikou VWAP je trh stále v uptrendu a v pátek se zarazil o rezistenci 1.SD VWAP, která koresponduje s peakem na volume grafu.

Roční MP: roční vývoj, posun POC, nové ATH a blízkost rezistence 127,2 % IB

Roční MP: roční vývoj, posun POC, nové ATH a blízkost rezistence 127,2 % IB

Roční VWAP: longové nastavení, odraz od rezistence 1. SD VWAP

Roční VWAP: longové nastavení, odraz od rezistence 1. SD VWAP

Měsíční profil

Během minulého týdne se nám profil měsíce května rozšířil. POC a oblast hodnoty zůstávají na stejném místě, tedy výše, než předchozí měsíc. Aktuálně se trh opět, po testu nerovnováhy směrem dolů, pohybuje v oblasti hodnoty. Na support hladinu 150 % IB na 236,47 trh moc nezareagoval a přiblížil se až druhé support hladině 200 % na 235,21, zrovna tak jako k POC předchozího měsíce na 234,96. Toto bude zřejmě významná support oblast. Supporty zůstávají v platnosti, jak jsem je uvedl v minulém článku.

Měsíční MP: měsíční vývoj, rozšíření profilu, významná support oblast

Měsíční MP: měsíční vývoj, rozšíření profilu, významná support oblast

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil nám potvrzuje, že se minulý týden obchodovalo v nezvykle širokém rozpětí. Týdenní POC se však navzdory velkému poklesu nachází výše než minulý týden. U high se nachází prodejní výběžek, u low se nachází nákupní výběžek. POC na 240,09 bude tvořit týdenní rezistenci.

Týdenní MP: týdenní vývoj, prodejní a nákupní výběžek, týdenní rezistence

Týdenní MP: týdenní vývoj, prodejní a nákupní výběžek, týdenní rezistence

Shrnutí

Trh v minulém týdnu zvýšil svá all time highs a zároveň předvedl větší pokles. Otestoval tedy nerovnováhu na obou stranách, nicméně odmítnutí bylo větší při poklesu. Nastavení trhu z vyšších časových rámců je rovněž stále longové. Proto je předpoklad, že se bude trh nadále tlačit spíše k vyšším úrovním.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *