Komentář k trhu SPY 15.5.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden se obchodovalo na vyšších úrovních a trh dle předpokladu otestoval all-time-high. I když nedosáhl maximální ceny, považuji to za platný test. Zároveň trh v průběhu týdne otestoval i obchodní range z předchozího týdne, tedy test směrem dolů. Jinak by se dalo říci, že se obchodovalo spíše do strany. Roční POC se stále nachází na hodnotě 234,96 a obchoduje se u horní hranice oblasti hodnoty – VAH. Co se týče ročního VWAP, linie je stále rostoucí, tedy známka pokračujícího uptrendu.

Roční MP: roční vývoj, test ATH

Roční MP: roční vývoj, test ATH

Roční VWAP: roční vývoj značí stále uptrend

Roční VWAP: roční vývoj značí stále uptrend

Měsíční profil

Měsíc květen stále pokračuje v poměrně úzkém rozpětí a měsíční profil je stále také ve tvaru písmene „D“, tedy rovnovážný stav. Vzhledem k tomu, že se v pátek dokončila květnová IB, uvedeme si její násobky, které budou tvořit důležité S/R úrovně. 150 % IB směrem vzhůru, tedy nejbližší rezistence, bude na úrovni 241,44. Další rezistence, 200 % IB pak bude na úrovni 242,67. 150 % směrem dolů, tedy nejbližší support bude na úrovni 236,47. Další support bude pak 200 % IB směrem dolů na úrovni 235,22. POC se nachází na úrovni 238,88 a v tomto rovnovážném stavu trhu bude tvořit magnet, ke kterému se bude chtít cena vracet.

Měsíční MP: stále poměrně úzké rozpětí měsíce května, vyznačené S/R úrovně dle IB

Měsíční MP: stále poměrně úzké rozpětí měsíce května, vyznačené S/R úrovně dle IB

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu můžeme vidět, že je v podobně velkém rozpětí, jako týden předchozí s krásně patrným testem k POC a VAL předchozího týdne, kde došlo k odmítnutí ceny a jejímu návratu na vyšší úrovně. POC i oblast hodnoty se nachází výše než v předchozím týdnu. POC, tedy týdenní rezistence se nachází na 239,46.

Týdenní MP: týdenní vývoj, test ATH a range předchozího týdne + odmítnutí

Týdenní MP: týdenní vývoj, test ATH a range předchozího týdne + odmítnutí

Shrnutí

Trh se po otestování all-time-high i nižších úrovní z předchozího týdne pohybuje spíše do strany. Dle vyšších časových pásem je nastaven na další růst, a to je podporováno i týdenním POC na vyšší ceně než v předchozích týdnech. Poměrně úzké rozpětí značí rovnováhu a akumulaci energie pro větší pohyb.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *