Komentář k trhu SPY 2.1.2017 – Market Profile®

Roční profil

Začal nám nový rok a svůj první letošní článek tedy začnu okomentováním vývoje trhu v posledním týdnu minulého roku, tedy mezi svátky. V posledních dnech roku byla volatilita poněkud vyšší a přišla korekce až k 222,72, kde jako support zapůsobila hladina 200 % roční IB a kde se trh v pátek prozatím zastavil.

minulém článku jsem psal, že rezistentní hladinou dle ročního profilu bude až 300 % IB na 243,69, což je hodnota prozatím neaktuální. Nicméně bude platit i v novém roce. Dále pak, že supportem z hlediska ročního MP bude 200 % IB na 222,78, navíc se tato hodnota nachází uvnitř oblasti singles, které budou rovněž poskytovat podporu – toto tedy zafungovalo a trh se nyní nachází poblíž této hodnoty. Dalšími supporty pak jsou: srpnová range mezi 219 – 217, 1.SD VWAP na 218,59, POC na 216,04, 150% IB na 212,39 a pak malý nákupní výběžek kolem 208,40.

Hodnoty IB loňského roku a jejích násobků, stejně tak jako POC, VAL a VAH budou i nadále platné, a to až do vytvoření nové IB, tedy do konce února 2017.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně

Měsíční profil

Měsíční profil nám zakončil ve tvaru písmene „P“ s POC na 226,02. Opět připomenu platné supporty a rezistence: rezistencemi budou 150 % IB směrem vzhůru na 230,20 a 200 % IB směrem vzhůru na 233,88. Supporty pak 150 % IB směrem dolů na 215,46 a 200 % IB směrem dolů na 211,81.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je pochopitelně trendový a klesající. POC se vytvořilo na 224,31 a bude nám tvořit týdenní rezistenci. U low profilu stále chybí výraznější odmítnutí ceny, takže lze předpokládat pokračování poklesu. Nakupující buďto slavili místo obchodování svátky, nebo čekají ještě níže 🙂

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence

Shrnutí

Uvidíme, co nám přinese první obchodní týden nového roku. Z výše uvedeného vyplývá, že prostor pro pokles zde stále je.

 

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *