Komentář k trhu SPY 19.12.2016 – Market Profile®

V minulém týdnu sice došlo u trhu SPY k navýšení dosavadních maxim, ale momentálně se nacházíme v korekci.

Rezistentní hladinou dle ročního profilu bude až 300 % IB na 243,69. Supportem z hlediska ročního MP bude 200 % IB na 222,78, navíc se tato hodnota nachází uvnitř oblasti singles, které budou rovněž poskytovat podporu, srpnová range mezi 219 – 217, 1.SD VWAP na 218,11, POC na 216,04, 150% IB na 212,39 a pak malý nákupní výběžek kolem 208,40.

Roční MP: aktuální výovoj

Roční MP: aktuální vývoj

Měsíční profil

Měsíční profil prozatím vytváří větší množství objemů nad úrovní měsíce listopadu a začíná tvořit písmeno „P“. První oblast singles, o které jsem psal v minulém článku, že je bude trh postupně zaplňovat, a to mezi 225,36 – 224,68, již byla v minulém týdnu vyplněna a před trhem tak stojí další v pořadí mezi 224,25 – 221,74. POC, které nám udává férovou cenu, se nachází u 226. Zopakuji důležité supporty a rezistence dle IB: rezistencemi budou 150 % IB směrem vzhůru na 230,20 a 200 % IB směrem vzhůru na 233,88. Supporty pak 150 % IB směrem dolů na 215,46 a 200 % IB směrem dolů na 211,81.

Měsíční MP: aktuální vývoj z pohledu měsíčních profilů, supporty

Měsíční MP: aktuální vývoj z pohledu měsíčních profilů, supporty

 Týdenní profil/denní profil

Dle týdenního profilu můžeme vidět, že nejvyšší objem obchodů proběhl v horní polovině profilu. Zde se také nachází týdenní POC na 227,72, které nyní bude tvořit týdenní rezistenci. U low profilu však prozatím chybí výraznější odmítnutí ceny, z čehož můžeme usuzovat, že nakupující čekají ještě níže a dávají tak trhu prostor pro další pokles.

Týdenní MP: týdenní rezistence, týdenní vývoj

Týdenní MP: týdenní rezistence, týdenní vývoj

Shrnutí

Na základě kombinace výše uvedených support úrovní lze v případě pokračující korekce očekávat nástup kupců někde kolem hodnoty 222. Pravděpodobnější však asi bude vývoj do strany, kdy trh, nyní citlivě reagující na kurzotvorné zprávy, bude lítat nahoru a dolů dle momentálního sentimentu.

Toto byl můj poslední komentář v letošním roce. Mezi svátky si chci od obchodování odpočinout a nabrat síly na nový rok.

Přeji Vám tedy krásné prožití vánočních svátků, rodinnou pohodu a mnoho úspěchů v novém roce 2017!

 

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *