Komentář k trhu SPY 12.12.2016 – Market Profile®

Roční profil

Navzdory očekávání přišel nečekaný fundament a rallye pokračuje. Trh prosvištěl všechny naznačené rezistence jako nůž máslem, což nás varovalo od vypisování call spreadů. Na ročním profilu se trh v pátek dostal až k 200 % IB roku 2015, kde uzavřel. Další rezistentní hladinou dle ročního profilu bude až 300 % IB na 243,69.

Supportem z hlediska ročního MP bude 200 % IB na 222,78, srpnová range mezi 219 – 217, 1.SD VWAP na 217,47, POC na 216,04, 150% IB na 212,39 a pak malý nákupní výběžek kolem 208,40. Supporty však nejsou nyní „in“, protože je trh nastaven silně růstově.

Roční MP: aktuální vývoj

Roční MP: aktuální vývoj

Měsíční profil

V pátek nám prosincový profil dokončil počáteční rovnováhu – IB. Uvedu tedy její důležité násobky, které budou tvořit supporty a rezistence, kde budou velcí hráči připraveni k reakcím. Rezistencemi budou 150 % IB směrem vzhůru na 230,20 a 200 % IB směrem vzhůru na 233,88. Supporty pak 150 % IB směrem dolů na 215,46 a 200 % IB směrem dolů na 211,81. Trendový trh za sebou zanechává oblasti singles, které bude trh při korekcích postupně zaplňovat, zároveň však budou tvořit supporty. První je mezi 225,36 – 224,68 a 224,25 – 221,74.

Měsíční MP: aktuální vývoj měsíčních profilů, nerovnováha = trendový profil, S/R úrovně dle IB

Měsíční MP: aktuální vývoj měsíčních profilů, nerovnováha = trendový profil, S/R úrovně dle IB

 Týdenní profil/denní profil

Rovněž týdenní profil je silně trendový a zanechal spoustu singles. POC se nachází až u high profilu, na hodnotě 226,35. Bude tak tvořit týdenní support nebo rezistenci, podle toho, kam se dnes trh vydá.

Týdenní MP: trendový týden, POC, singles

Týdenní MP: trendový týden, POC, singles

Shrnutí

Ačkoliv to v minulém komentáři vypadalo na pokračující korekci a pohyb do strany, nečekaný fundament změnil náladu na trhu a SPY opět vyrazil silně vzhůru. Momentálně jak delší časové rámce, tak týdenní profil ukazují pokračování růstu. Ovšem je nutno dodat, že trh je v této době hodně ovládán emocemi a přehnanými reakcemi, takže v případě nepříznivého fundamentu může dojít i ke korekci a je třeba na to být připraven.

 

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *