Komentář k trhu SPY 18.9.2017 – Market Profile®

Roční profil

Předpoklad z minulého článku se potvrdil a trh se vydal opět směrem vzhůru. Akorát mě překvapila ta razance, s jakou trh opět překonal all time highs. Týdenní profil sice naznačoval kumulaci energie, ale kdy přesně dojde k jejímu uvolnění, to zpravidla nevíme.

Na ročním profilu tedy opět došlo k navýšení all time highs a trh se tak dostal velmi blízko důležité roční rezistence na 250,76 – 200 % IB. Pokud nepřijdou nějaké kurzotvorné zprávy, očekávám pouze test této úrovně a pak korekci zpět k ročnímu POC na 246,79. K dříve uvedeným supportům, které jsou stále v platnosti, se přidal další dle TA – viz obrázek. Graf VWAP drží neustále long a důležitá je oblast volume výběžku, který tvoří POC, který bude poskytovat support.

Roční MP: roční vývoj, POC, supporty dle TA a trendline

Roční MP: roční vývoj, POC, supporty dle TA a trendline

Roční VWAP: roční vývoj, volume výběžky

Roční VWAP: roční vývoj, volume výběžky

Měsíční profil

Na měsíčním profilu můžeme vidět test rezistence 150 % IB na hodnotě 250,03 a korekci na nižší úrovně. Kolem této rezistence však proběhlo velké množství obchodů a vytvořil se zde dokonce měsíční POC na hodnotě 250,09. Evidentně zde tedy bylo obrovské množství reakčních prodejců, kteří cenu srazili zpět. To je důležité si pamatovat do budoucna, protože tato oblast bude silně bráněna i nadále, dokud nedojde k důležité změně fundamentu. Pro připomenutí uvádím další důležité S/R úrovně: rezistence 200 % IB na hodnotě 251,71 a supporty 150 % IB na hodnotě 243,28 a další pak 200 % IB na hodnotě 241,58.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, test 150 % IB

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, test 150 % IB

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je tentokrát oproti předchozímu výrazně výše. Týdenní POC se nachází na úrovni 249,14.

Týdenní MP: týdenní vývoj

Týdenní MP: týdenní vývoj

Shrnutí

Po prudkém průrazu maxim nyní očekávám spíše konsolidaci trhu směrem k ročnímu POC. Z dlouhodobého hlediska je však trh nastaven stále na long.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů