Komentář k trhu SPY 11.9.2017 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu se trh vyvíjel celkově spíše do strany. Objemové POC se opět posunulo výše, tentokrát až na 246,79. Kolem něj nyní cena osciluje. Plní tak funkci magnetu. Nejbližší support je stále mezi 240-241, kde se nachází 127,2 % IB a důležitý support dle TA. Podporou bude opět i nákupní výběžek u 242, kde se trh obrátil na cestu vzhůru. Nejbližší rezistencí bude 200 % IB na hodnotě 250,76. Na grafu VWAP není žádná výraznější změna, proto jeho obrázek ani nepřikládám. Nastavení trhu dle ročního profilu tedy stále long.

Roční MP: roční vývoj, hlavní trendline, supporty a rezistence dle TA, nové POC

Roční MP: roční vývoj, hlavní trendline, supporty a rezistence dle TA, nové POC

Měsíční profil

V pátek se dokončila IB měsíce září. Můžeme si tak uvést důležité měsíční S/R úrovně dle násobků IB. Nejbližší rezistencí bude 150 % IB na hodnotě 250,03, další pak 200 % IB na hodnotě 251,71. Co se týče supportů, tak nejbližším bude 150 % IB na hodnotě 243,28 a další pak 200 % IB na hodnotě 241,58. IB je tentokrát o něco širší, než v předchozích měsících, dává tak trhu větší prostor pro pohyb. Měsíční profil se prozatím vyvíjí ve tvaru písmene „D“, tedy jako rovnovážný.

Měsíční MP: měsíční vývoj, nové S/R úrovně dle měsíční IB.

Měsíční MP: měsíční vývoj, nové S/R úrovně dle měsíční IB.

Týdenní profil/denní profil

Tentokrát máme na týdenním profilu rovnovážný profil s vývojem do strany. POC se nachází na hodnotě 246,86. Na obrázku si všimněte, jak byl v úterý pěkně otestován POC týdne od 21.8. a pak se trh vydal vzhůru, protože zde nastoupili reakční nakupující. Tvar profilu naznačuje spíše pokračování long (díky neúspěšnému testu směrem dolů).

Týdenní MP: týdenní vývoj, test týdenního POC, aktuální týdenní POC

Týdenní MP: týdenní vývoj, test týdenního POC, aktuální týdenní POC

Shrnutí

Trh si vzal v minulém týdnu oddechový čas, což je pěkně vidět na týdenním profilu. Vyšší časové rámce jsou stále v uptrendu a rovněž krátkodobý týdenní profil naznačuje díky úternímu testu směrem dolů a odrazu zpět, spíše pokračování long.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *