Komentář k trhu SPY 12.6.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl ve znamení pohybu do strany v úzké rangi a volatilního pátku. Během pátku trh otestoval nová highs, kde však již nenašel žádné další nakupující a nastoupili naopak reakční prodávající. Proběhl tedy rychlý výprodej a test nižších úrovní v oblasti hodnoty, který ukončili iniciační nakupující. Díky tomu trh v pátek uzavřel poblíž cenových úrovní, kde uzavřel ve čtvrtek – jinými slovy se vrátil zpět do své range. Celý týden se tak cena pohybovala poblíž VAH, tedy horního pásma roční oblasti hodnoty na 244 a zároveň poblíž 150 % IB na 244,06, což je důležitá roční rezistence. Díky tomu, že nakupující nastoupili tak brzy po korekci a hlavně tak razantně a nad POC, dá se spíše očekávat, že takto silný pokles již pokračovat nebude, pokud k tomu nebude nějaký fundamentální důvod.

Roční MP: roční vývoj, pohyb u VAH a 150 % IB

Roční MP: roční vývoj, pohyb u VAH a 150 % IB

Měsíční profil

V pátek se dokončila počáteční rovnováha (IB) měsíce června. POC se nachází na 243,92, tedy poblíž páteční uzavírací ceny. Z měsíčního hlediska je tedy trh v rovnováze. Násobky IB, tedy důležité měsíční S/R úrovně jsou následující: nejbližší rezistence 150 % IB na úrovni 246,70 a pak další 200 % IB na 248,38. Nejbližší support 150 % IB na úrovni 239,97 a pak další 200 % IB na 238,27. Nad touto úrovní bude ještě supportem POC minulého měsíce na 238,89.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Na obrázku týdenního profilu lze pěkně vidět, jak se celý týden držela cena uvnitř týdenní oblasti hodnoty a páteční test nad i pod a pak návrat zpět k týdennímu POC.

Týdenní MP: týdenní vývoj, páteční test nad/pod oblast hodnoty

Týdenní MP: týdenní vývoj, páteční test nad/pod oblast hodnoty

Shrnutí

Předpoklad konsolidace z minulého článku se v minulém týdnu potvrdil. V pátek trh otestoval svou dosavadní rovnováhu při testu nad i pod krátkodobou (týdenní) rovnováhu a vrátil se zpět k POC. Na vyšších časových pásmech je vidět neochota nakupovat nad oblastí hodnoty, což by mohlo předznamenávat blížící se korekci. Na druhou stranu poměrně rychlý nástup dlouhodobých iniciačních nakupujících to moc nepotvrzuje, takže lze spíše očekávat pokračující konsolidaci a čekání na kurzotvorný fundament.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *