Komentář k trhu SPY 5.6.2017 – Market Profile®

Roční profil

Po fundamentu v minulém týdnu trh opět vystřelil vzhůru a dostal se tak až k minule zmiňované rezistenci 150 % IB na 244,06, poblíž které v pátek uzavřel. Pochopitelně tak opět vytvořil nová highs a nachází se stále v nerovnováze. Předpoklad je, že by při absenci důležitých fundamentů měl trh v těchto úrovních konsolidovat, popř. mírně korigovat zpět do oblasti hodnoty, která je momentálně mezi 244 – 233,78. POC se nachází na 238,91. Nejbližší roční rezistence je pak 200 % IB na 250,73. Dle ročního VWAP je vidět rostoucí trend křivek a výrazný volume support – viz obrázek.

Roční MP: rezistence 150 % IB, kde se aktuálně trh nachází, rezistence 200 % IB, roční vývoj

Roční MP: rezistence 150 % IB, kde se aktuálně trh nachází, rezistence 200 % IB, roční vývoj

Roční VWAP: stále rostoucí křivky, důležitý support dle volume výběžku

Roční VWAP: stále rostoucí křivky, důležitý support dle volume výběžku

Měsíční profil

V minulém týdnu se nám začal tvořit nový, červnový profil. Tento týden v pátek tedy bude dokončena měsíční IB a opět zveřejním její násobky, tedy důležité S/R úrovně. Červnový profil se nám prozatím vytváří výrazně výše než ten květnový, a to díky čtvrtečnímu a pátečnímu růstu. Trh se dokonce dostal nad důležitou rezistenci 200 % IB a měsíční symetrii, které spolu dobře korespondovaly. U růstu založeném na fundamentech je to však normální, že trh tyto hranice moc nerespektuje.  Nejbližší měsíční rezistencí tak zůstává 300 % květnové IB na 245,17.

Měsíční MP: měsíční vývoj

Měsíční MP: měsíční vývoj

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je zřejmý výrazný růst, a to až do oblasti mezi 244 – 244,50. Nejvyšší objem obchodů, tedy týdenní POC se však nachází na úrovni 241,50, tedy výrazně níže.

Týdenní MP: týdenní vývoj

Týdenní MP: týdenní vývoj

Shrnutí

Trh je stále nastaven na růst, a to za podpory silných fundamentů. U stávající úrovně by však mohl začít konsolidovat, popř. korigovat zpět do oblasti hodnoty, protože se nachází na úrovni důležité roční rezistence 150 % IB.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *