Kdo si počká…

Ve svém videu, které jsme natočili s Martinem, jsem říkal, že letošní rok je pro komoditní obchodníky docela složitý. Zatímco v minulých letech jsme tu měli nádherné trendy, které se daly poměrně bez problémů obchodovat oběma směry, rok 2016 je jiný. Trendy se vytrácejí a u mnoha komodit jsme svědky především pohybu do strany. Ten se navíc odehrává v malých, těžko obchodovaných rangích.

Mám na paměti staré burzovní pravidlo, které říká, že většina profitů se tvoří v trendech. Ty vesměs chybí, a tak na trhu často chybím i já. Nedávno jsem jednomu z absolventů kurzu napsal, že letos mě komodity vlastně příliš nezajímají. A je to pravda. Není to o tom, že bych je již nechtěl obchodovat, nebo o tom, že už nesleduji COT report. Jeho pravidelnou analýzou trávím stejné množství času, jak loni, jen jsem už delší dobu nenarazil nic, co bych chtěl za pomoci futures kontraktů zobchodovat.

Je to tím, že jsem vybíravý a také tím, že obchoduji, jen tehdy, když to je opravdu nevyhnutelné a pokud bych obchod nevzal, pak bych sám ze sebou nevydržel. A takové příležitosti se už pár měsíců nevyskytují.

SUGAR

Podívejte se na graf cukru. Je to jedna z mála komodit, které letos silně trendují. Položte si otázku: „Na kterou stranu bych ho chtěl obchodovat?“ Já v takovém podivném roce, jaký máme, pouze do longu. Co když přidáme COT Index?

SUGAR1

Taková možnost tu letos byla jen na počátku roku. Od té doby ani náhodou. Co mám tedy na cukru obchodovat? Commercials jsou neustále extrémními prodejci. Trh na to nereaguje a ceny se hrnou výše. Opravdu mám důvod, proč bych měl být short? Nějak ho nemůžu najít. A takových případů je víc. Třeba sójový olej.

Pro komoditní futures mám vytipovaných několik obchodů, na které čekám. Když se dostaví, budu se svými prostředky určitě v trhu. Pokud nepřicházejí, nemám zájem. A pak píši, že mě letos komodity moc nezajímají a soustředím se na jiné věci.

To neznamená, že neobchoduji. Jen používám jiné instrumenty. V netrendujících trzích preferuji opční nesměrové strategie. A to jak na indexech, tak na jednotlivých akciích a také na komoditách. Ve svém víceméně pravidelném „povíkendovém“ videu jsem v neděli hovořil o ropě a možnosti jejího brzkého poklesu. Ropa v pátek zavírala na 51 USD za barel, teď se nachází na 49 dolarech za barel. Vypsané opce jsou již téměř bezcenné a nemá smysl dál čekat. Vybrat zisk a zmizet je logické řešení. Kdyby se peníze vydělávaly počtem obchodů, byl bych pravděpodobně nejlepším obchodníkem na začátku své kariéry. Jenže od té doby jsem už zmoudřel 🙂

 

 

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *