Jak zadat naráz Profit-target a Stop-loss v platformě Interactive Brokers

Petr se ptal, jak zadávám příkaz tak, abych při vyplnění měl rovnou zadaný i profit-target a stop-loss. Tak si to dnes ukážeme – a prosím, berte to jako výukovou ukázku, ne abyste to „prali“ do reálu bez vyzkoušení na demu!

K čemu je to dobré?

Představte si situaci, že si zadáte příkaz a on se vyplní v době, kdy nejste u kompu … cena může jít proti nám a to velmi výrazně (a nás nechrání stop-loss) nebo cena může dojít tam kde bychom chtěli vybrat zisk (a my nemáme profit-target nastavený).

Asi nejvíc „nasírací“ je situace, když nás trh vyplní
– pak jde až na zamýšlený profit (kde bychom chtěli shrábnout zisk)
– potom jde už jen proti ..
… a nevybraný zisk se obrátí ve ztrátu.

Takže jak to udělat, aby ve chvíli, kdy nás trh „nabere“, rovnou naskočil i příkaz pro SL či PT? Natočil toto video. Nastavíme příkaz, PT a SL v Interactive Brokers platformě TWS, pro nováčky v režimu DEMO:

PS: Ukázal jsem vám v demo verzi, jak se příkazy nastavuje. Nováčci, prosím vás, vždy si toto vše rovněž NEJDŘÍV vyzkoušejte v demu, a teprve potom v reálné platformě!
Předejdete tím efektu „tlustý prst“ nebo „já zapomněl“

Tréning a vzdělávání vedou k výsledkům

Vzdělávání je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Aktuálně vám například kolega Roman Horký ukazuje už v třetí lekci bezplatného edukativního kurzu, jak obchoduje tzv. komoditní spready.
Učte se, trénujte, makejte na sobě!

Prima den a hodně dobrých obchodů!

Vašek

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.