Jak mít spoustu času…

„Víš, proč lidi nemají čas“ zeptal se mě známý a hned si sám odpověděl. „Protože se zabývají hňupovinama na místo toho aby byli akční jen tehdy, kdy je to potřeba.“ Na první pohled se jedná o pivní řeč, jenže…  Kolik jste udělali obchodů za poslední dva měsíce? Já naprosté minimum. Jeden long na sójovém oleji a pak nějaké svoje opční pravidelnosti. A i k těm se přemáhám. Proč se mi nechce obchodovat? Podívejme se na to, co se na trzích děje.

Akcie

403065-14722673561583204_origin

Prakticky celé prázdniny se hlavní americký index pohybuje v úzkém pásmu do strany. Objemy jsou nízké, denní range vesměs malé a svíčky často „vousaté“ až běda. Trh sám nemá ponětí, kam se vydá, proč bych to měl vědět já? Proč bych se do toho měl plést? Jediné, co mohu dělat je spekulovat na to, že trh půjde nadále do strany. OK, na to máme opce. Ale také šíleně nízkou volatilitu. Ta byla v posledním měsíci nejnižší za více než dvacet let (přinejmenším jsem to někde četl…). A nizoučká volatilita = nízká opční premia.  Vyplatí se mi za ně riskovat?

Dluhopisy

TLT

 Při pohledu na ceny dluhopisů vidíme to samé. Co mám proboha na tomto trhu obchodovat? Bondy se pohybují dva měsíce v úzkém pásmu. Je to stejné. Když trh neví, neví ani Pech. Co na tomhle budu hledat… Pojďme do komoditního světa…

Zlato

GOLD

Zlato se vlní mezi 1310 a 1370 USD za unci. Celé prázdniny toto pásmo neopustilo. Co s tím mám proboha dělat?  Šest dní nahoru, čtyři dni dolů, čtyři dni nahoru, šest dní dolů. Hra na náhodu? Trhy evidentně čekají na to, co vypadne z FEDu. Půjdou sazby nahoru, nebo zůstanou? Nevíme. A jak na to bude trh reagovat? To také nevíme. Poté, co Janet Yellen oznámila, že se pravděpodobnost zvýšení sazeb zvyšuje, se prudce vzhůru vydalo vše. Akcie, dluhopisy, zlato, ropa, dolar… Logika, nelogika. Prostě UP!!! Až poté, když její kolega Stanley Fischer potvrdil, že to ta holka myslí vážně a její projev může být vyložen tak, že zvýšení sazeb může přijít i na nejbližší schůzi, se trh začal chovat normálně.   Jak mám vědět, jak se zachová, až to opravdu přijde? Ten, kdo na trzích viděl přesně tohle, ten měl krásné a klidné prázdniny a spoustu času na relaxování.

Když obchoduji, snažím se hledat obchody na trzích, kde se něco děje.

crude

Podívejme se na ropu, jak se hezky vlní. První polovina srpna, byla pro investory do ropy pohádkovým obdobím. Barel ropy podražil o 10 dolarů. Po sideways trhu známém z akcií, bondů a jiných komodit ani památky. Takový trh mě zajímá i o prázdninách.

CL

COT report naznačuje, že skuteční insideři poměrně silně prodávají. Zajímavá informace. Není obchod, který bych chtěl aktuálně obchodovat přes futures kontrakt. Jednak je v trzích hodně nejistoty, ale hlavně to není můj oblíbený a tak úspěšný pattern. OK, máme ale opce.  FutTrend potvrzuje, že ropa je opravdu drahá, tak proč nevypsat o něco více call opcí na USO, než obvykle?

Obchodní systém, který pravidelně používám, popsal hezky na zdejším webu Jan Kaška.,Nebyl to žádný mimořádný „trejd“ ale za těch 5 minut práce to stojí a spoustu času. Riziko mám minimalizované a přesto peníze nestojí. Hledejte trhy, na kterých se něco děje a tam obchodujte. Všechno ostatní v klidu vynechte. Ušetříte spoustu času, nervů a zřejmě i peněz…

 

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *