Hvězdy burzy: Známe finalisty a připravujeme se do Španělska

Martin Kopáček opceV pondělí proběhlo finále, kde jsme vybírali finalisty do projektu Hvězdy burzy. Vybraní lidé poletí zdarma do Španělska, kde se budou učit od burzovního profesionála Petera Murína intradenní obchodní strategie.

A nejen to. Účastníci se pod vedením Míši Soukupové naučí pracovat se svojí psychikou, čili zvládat jak euforii, tak stressy. Obojí burzovní byznys přináší.

Proč tohle vůbec děláme?

Zkusíme to, co zatím v CZ ani v SK nikdo nezkusil: Vybraní lidé se budou učit přímo na živém účtu obchodovat. Žádné teoretizování, žádné „demo“ obchodování. Tito lidé se budou učit obchodovat naostro. Pokud vám tohle připomíná slavný experiment „Turtles“, tak máte pravdu. V roce 1983 uzavřeli dva burzovní matadoři, Rich Dennis a William Eckhard, sázku: Lze vychovat burzovního obchodníka? O průběhu a výsledcích experimentu „Turtles“ napsal Curtis Faith, účastník akce, bestseller :knihu Cesta želvy.

Našimi kurzy a semináři prošlo už přes tisíc lidí. Ti, kteří poctivě pracovali, trading zvládli. Každý, kdo má odhodlání a výdrž, má velkou šanci na burze uspět. Nyní zkusíme vychovat nové „hvězdy burzy“ prakticky v přímém přenosu.

 

2016 Hvězdy burzy finále1

Kdo byl v porotě?

V tříčlenné porotě byl Peter Murín, který bude vybrané „želvy“ učit svoje postupy v intradenním obchodování. Míša Soukupová bude s těmito lidmi pracovat na psychice. Já jsem v porotě uplatnil svoje zkušenosti s typologií lidí, čili jsem vyřazoval ty, kterým chybí některé důležité vlastnosti, které jsou pro trading nezbytné.

Vybrali jsme různé lidi, od nováčků po zkušené borce. Stejně jako to v roce 1983 udělali Dennis s Eckhardem. Budeme sledovat, jak komu učení půjde, jak si poradí se stressem, s pracovní zátěží a s novými výzvami.

Osobně jsem lobboval za dámy. Mám tu zkušenost, že dámy mají daleko rozumnější přístup. Na rozdíl od pánů tvorstva nemají potřebu dokazovat, že mají vždy pravdu. V tradingu jsou daleko disciplinovanější a vůči trhu pokornější. Orientují se na zvládání tradingu, ne na dokazování, že mají patent na rozum. Což se o mnohých pánech říci bohužel nedá ….. Proto jsem lobboval v porotě za dámy. A úspěšně, do Španělska jede 5 žen 🙂

2016 Hvězdy burzy finále2

 

Co se budou „želvy“ učit?

Peter vybíral pro výuku takovou strategii, která je zvládnutelná za týden. Kdybych měl lidi učit já svoje opce, za týden bychom byli pořád na začátku  🙂 Proto Peter zvolil intradenní strategii, která vychází z čistého čtení grafu. Žádné indikátory, žádné hlásiče nebo alerty. Nic, pouze čistý graf. Myšlenkou systému je sledování chování centrálních bank, velkých bank, fondů atd. Vše je, jak říká Peter Murín, vidět přímo v cenovém grafu.

Co z toho máme?

Finančně z toho nemáme vůbec nic. Celou akci dotujeme časem i našimi vlastními penězi. Letenky i ubytování pro všechny vybrané „želvy“ platí ze svého Peter, za výuku rovněž nepřijímá žádná honorář. Míša Soukupová poskytne psychologickou průpravu zdarma. Já se prostě těším na to, jak to naše vybrané „želvy“ budou zvládat.

Poděkování patří brokerovi XTB, který nám účastníky dodal účty s reálnými penězi. Žádný jiný broker kromě XTB do této akce nebyl schopen živé účty poskytnout. I za tuto odvahu patří XTB velké poděkování.

Když jsem poprvé viděl film „Záměna“ s Eddiem Murphym, fascinovalo mne to. Pak jsem četl o experimentu „Želvy“, a to mne dostalo. Protože víme od účastníků našich kurzů, že se trading naučit dá, chceme to zkusit také v přímém přenosu. Vybrali jsme různé lidi, nováčky, věčné začátečníky i zkušené tradery. Chceme vyzkoušet, jak bude kdo reagovat, jak budou různí lidé zvládat výuku. Držíme si palce, aby to klaplo.

Jak bude experiment pokračovat dál?

Již na pondělním finále dostali všichni účastníci podrobnou instruktáž v ovládání programu MT4, se kterým se bude ve Španělsku obchodovat. Zároveň dostanou k dispozici MetaDJ pro přehrávání historických dat trhu, aby mohli zkoušet a trénovat. Ve Španělsku se všichni účastníci od Petera naučí systém a budou jej obchodovat. Nejprve budou všichni obchodovat na živých účtech, které dodal broker XTB. Pojedou tedy živé obchody. A v závěru týdne začnou obchody provádět na svých vlastních účtech. Držím palce, aby se ze Španělska vrátily „želvy“ bohatší 🙂

Jak bude možné akci sledovat?

Ve Španělsku se budeme snažit dělat video výstupy a přinášet tak aktuální zprávy z průběhu experimentu. Budete (doufám) moci sledovat co se „želvy“ učí, jak co komu jde. Samozřejmě počítáme nejen s tréninkem obchodování na burze, ale také se zábavou a relaxací. Obojí k tradingu patří a je to velmi důležité. Burza a obchodování na burze není o vysedávání u počítače – je to o koncentraci na obchody se schopností „vyčistit si hlavu“. Chceme, aby po akci „želvy“ byly schopné samostatně si na burze vydělávat příjemné peníze. Aby všichni zvládali euforie i stressy, prostě aby z těchto „želv“ byli profitabilní a spokojení burzovní obchodníci.

Držte „želvám“ palce, finalisty najdete na konci této stránky.

Vše také sledujte na Facebookové stránce s názvem Hvězdy burzy

 

Držím všem palce, želvám i vám všem. Ať se daří!

 

Martin

 

 

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

 

 

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Miloš Souček napsal:

  Všem želvám držím palce a také realizačnímu týmu. Super akce.

 2. Roman napsal:

  Skvělé.
  Těším se jaké budou závěry.

 3. Roman napsal:

  Tak jak to vypadá po letech?

  • Martin Kopáček napsal:

   Tak Romane, že někteří jsou v Austrálii a žijí si svůj nezávislý život, zatímco jiní se dál neposunuli. Potvrzeno to, co v knize o původním experimentu. Skvělé je, že kdo se drží vyzkoušených postupů, ten jede. Kdo sedí na zadku a roky se hrabe v blbostech …. ten holt sedí i dnes na zadku a hrabe se stále v blbostech 🙂 Tento experiment nám dal obrovské zkušenosti, které s úspěchem aplikujeme do dalších kurzů. Víme, kde lidé nejčastěji selžou, víme proč někteří uspějí snadno a jiní nikoliv. Každopádně všichni účastníci byli báječní už proto, že místo krafání za klávesnicí zvedli zadky a do experimentu se zapojili. Vím, že všem zúčastněným to dalo nové poznání o sobě samých. A jak už jsem psal, nám to dalo obrovské zkušenosti a náměty na vylepšení.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.